úterý 25. února 2020 Liliana

Škola na Svatém kopečku se dočká nových učeben a tělocvičny

Školáci ze Základní školy Dvorského na Svatém Kopečku se dočkají nových tříd a tělocvičny. Rada města schválila zadání veřejné zakázky na vybudování nových odborných učeben, tělocvičny a další stavební úpravy v budově školy. Předpokládané náklady investice jsou 29 milionů korun. 

„Schválili jsme zahájení a základní zadávací podmínky veřejné zakázky. Předmětem bude přebudování stávajících tříd na odborné učebny, úprava či výměna stropních konstrukcí a další stavební úpravy, které budou souviset s přemístěním stávající tělocvičny,“ popsal náměstek primátora Martin Major. Kromě toho školní budovu čekají stavební úpravy části střechy, nástavba nářaďovny k tělocvičně i změny vnitřních dispozic. 

„Zahájení investice předpokládáme letos v květnu s tím, že délka plnění veřejné zakázky je 11 měsíců od předání staveniště. Vše je samozřejmě nutné zajistit tak, aby stavební práce probíhaly po etapách a byl zajištěn provoz školy,“ doplnil investiční náměstek Major. Na stavební práce budou navazovat také dodávky nábytku, pořízení IT vybavení a nových pomůcek.

Vítězného zhotovitele zakázky by měla Rada města Olomouce schválit v dubnu. S financováním by mohla městu pomoci dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky škola, dotace, Olomouc, školství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.