úterý 2. června 2020 Jarmil

V kraji počet nakažených narostl o 34 případů. Nejvíce na Olomoucku

V Olomouckém kraji od dnešního rána vzrostl počet potvrzených případů nákazy koronavirem o 34 na současných 231 nemocných. Čísla se zvýšila především na Olomoucku, kde je nyní již 184 prokázaných případů. V porovnání s údaji z dnešního rána je to o 27 případů více, uvedla dnes vpodvečer olomoucká krajská hygienická stanice. I nadále kraj eviduje zatím pouze dva vyléčené pacienty.

Podle nových údajů hygieniků vzrostl počet potvrzených nákaz i na Prostějovsku a to o tři případy na současných 31 potvrzených nákaz; o tři případy vzrostl počet také na Přerovsku, kde je nyní devět nakažených. Šumpersko eviduje stále pět případů, Jesenicku přibyl jeden případ, nyní má dvě potvrzené nákazy. Během dne vzrostl i počet lidí, které hygienici poslali na základě klinických příznaků k odběrům, a to téměř o sto na 1500. O čtyři desítky vzrostl i počet nařízených karantén, nyní musí být doma kvůli obavě šíření koronaviru 732 lidí.

Hygienici zveřejňují údaje pouze podle okresů, není tak zřejmé, o kolik během dne narostla čísla v oblastech Litovle a Uničova, kde jsou obyvatelé už 13 dní v přísné karanténě kvůli mimořádnému nařízení hygieniků. Karanténa byla vyhlášena minimálně na 14 dní, které uplynou v pondělí 30. března. Podle ranních údaje z webu kraje www.krajpomaha.cz se však čísla obvodů Litovle i Uničova zvýšila po třech dnech. U Litovle o 20 případů na 72, u Uničova o sedm na 37 potvrzených nákaz. Údaje však hejtmanství naposledy aktualizovalo dnes dopoledne.

Autoři | Foto Vít Hassan

Štítky ČR, koronavirus, Olomoucký kraj, vir

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.