středa 12. srpna 2020 Klára

Velká oprava dvou ulic v olomoucké části Holice je u konce

Dvě ulice v olomoucké části Holice dostaly zbrusu nový povrch. V polovině letních prázdnin byla v ulicích Hanácká a Jaselská dokončena velká oprava vozovek a chodníků. Probíhala od letošního dubna a vyšla na 6,3 milionů korun.

„Máme zkolaudováno a hotovo. Je dobře, že se konečně podařilo dotáhnout opravy místních komunikací do konce, protože po nich lidé v Holici už delší dobu volali. Celkové náklady na stavbu, kterou jsme zahájili letos v dubnu, vyšly na 6,3 milionu korun,“ popsal náměstek primátora pro dopravu Martin Major.

Zejména v ulici Hanácké se jednalo v podstatě o kompletní výstavbu nové vozovky, včetně spodních vrstev a nového chodníku na jižní straně ulice. Do průběhu oprav, které probíhaly v režii města, se zapojila i Vodohospodářská společnost, která na několika místech vyměnila uzávěry vodovodního řadu, a opravila kanalizační vpusti.

„Po celou dobu stavby jsme kladli velký důraz na komunikaci s občany, pro které znamenala úplná uzavírka uvedených ulic nemalé komplikace. Rychle se podařilo vyřešit náhradní svoz domovního odpadu a našlo se i řešení pro realizaci domovních přípojek,“ poznamenal náměstek Major. Pracovníci stavební společnosti se snažili vyjít vstříc obyvatelům i při finální úpravě přístupů z nového chodníku ke vchodům do jednotlivých domů.

Konstrukce nové vozovky nyní zajišťuje optimální odvod srážkových vod do stávající kanalizace po celé délce obou ulic. „Dešťové počasí sice způsobilo menší komplikace těsně před pokládkou živičných vrstev vozovky a závěrečná fáze stavby tak byla mírně posunuta do období s odpovídajícími klimatickými podmínkami, přesto se stavbu podařilo dokončit ve velmi dobré kvalitě a v obě opravené ulice se vrátily do svého běžného provozu,“ uzavřel náměstek Martin Major.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Tisková zpráva | Foto archiv MMOL

Štítky olomouc, oprava, holice, ulice, hanácká, jaselská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dáša Sloukova

My z Jaselské ulice říkáme veliké díky! Od roku1976 jsme urgovali sepsali několik petic, pomáhala i televize.Není důvod k oslavě z strany Komise městské části Holice a Magistrátu.Byly jiné priority, než ty občanské.

pátek, 31. července 2020, 14:49

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.