sobota 28. listopadu 2020 René

Olomoucká radnice upraví sběrové soboty. Ušetří na nich více než polovinu

Olomoucká radnice upraví systém sběrových sobot, jejichž organizace by díky tomu měla stát méně peněz než v předchozích letech. Podzimní etapu této akce město plánuje postupně uspořádat na 20 stanovištích, kde se lidé budou moci zbavit nebezpečného či velkoobjemového odpadu, elektrospotřebičů i bioodpadu. Sdělil to primátorův náměstek Otakar Bačák.

Upravená varianta sběrových sobot počítá s tím, že bude pět sběrových sobot vždy po čtyřech stanovištích, kam technické služby přistaví kontejnery na odpad. Sběrová sobota bude zároveň zkrácena z pěti na tři hodiny. Stanoviště budou podle Bačáka rovnoměrně rozmístěna podle dostupnosti sběrových dvorů a výtěžnosti z předchozích let.

„Zůstávají zachována stanoviště v okrajových částech města se špatnou dostupností sběrových dvorů. Stanoviště v centrálních městských částech jsou optimálně plošně rozložena pro zajištění maximální dostupnosti pro obyvatele,“ podotkl Bačák.

Finanční náklady této varianty vyjdou na necelých 920 tisíc korun, zatímco dosud roční náklady činily 2,3 milionu korun. Radnice úpravu organizace sběrových sobot zdůvodnila tím, že tento způsob likvidace odpadu je v přepočtu na množství velmi drahý. Například v roce 2018 se lidé prostřednictvím sběrových sobot zbavili zhruba 250 tun odpadů.

Podrobný harmonogram s termíny a informace k organizaci sběrových sobot jsou nyní zpracovávány. Informace o nich budou zveřejněny na webu města, v Olomouckých listech a rozeslány všem komisím místních částí.

Autoři | Foto olomouc.eu

Štítky ČR, odpady, správa, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Helena Švédová

“ Například v roce 2018 se lidé prostřednictvím sběrových sobot zbavili zhruba 250 tun odpadů.”. Co říká tato věta? Chápu, 250 tun odpadů se uklidilo, ale... je to moc nebo málo?

neděle, 2. srpna 2020, 07:46

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.