středa 30. září 2020 Jeroným

FOTO: Po Sloupu Nejsvětější Trojice vykvetla i vedlejší Arionova kašna. Tentokrát bílými a modrými květy

Další pokračování má letošní speciální květinová výzdoba Horního náměstí. V průběhu středy začalo nové květinové aranžmá vyrůstat přímo z hladiny Arionovy kašny a už před šestnáctou hodinou bylo vše hotovo. Květiny budou nejnovější kašnu na Horním náměstí krášlit až do konce prázdnin.

Hortenzie, různé druhy aster, nevěstin závoj, mečíky a další rostliny vytváří půvabnou květinovou sestavu, jejíž převládající modrá a bílá barva koresponduje se samotnou Arionovou kašnou. „Květinová výzdoba umělecky ztvárněnou kašnu krásně doplňuje a rozkvetlá kašna sklízela úspěch už v loňském roce. Letos je koncepce trochu jiná, ovšem neméně atraktivní, navíc se ještě bude měnit,“ vysvětluje náměstkyně primátora Markéta Záleská. Dodala, že květiny jsou nejen prvoplánovou výzdobou města, ale současně i pozvánkou na letní etapu výstavy Flora Olomouc. „Obecně ale mají hlavně přinést lidem radost a přispět k pověsti Olomouce jako města květin,“ říká náměstkyně Záleská.

Kromě květin v Arionově kašně, kvetoucích pyramid u vchodů do městských paláců a květinové výzdoby základny Sloupu Nejsvětější Trojice se do centra města chystá ještě jeden velmi výrazný floristický prvek, který má ovšem být překvapením.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Tisková zpráva | Foto olomouc.eu

Štítky kašna, arionova, květiny, flora, olomouc, náměstí, horní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.