úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Soud potvrdil cizincům za brutální vraždu seniora 17,5 let

Za vraždu čtyřiasedmdesátiletého seniora v Žabčicích na Brněnsku potvrdil dnes pravomocně olomoucký vrchní soud dvojici mužů z Ruska 17,5 let vězení. Jeden z nich je odsouzen jako uprchlý. Vražda se stala před pěti lety, podle rozsudku se muži do rodinného domu seniora vloupali na základě tipu, muže svázali a surově bili a nakonec udusili. S cennostmi z bytu odjeli do Rakouska. Proti původnímu rozsudku dnes brojil Magomed Moldiev Israilov, vinu popíral.

Jedenatřicetiletý Israilov a o čtyři roky starší Saidkhuseyn Naurbayev, který byl souzen jako uprchlý, podle rozsudku dostali od neznámého člověka tip na vloupání do rodinného domu v Žabčicích. Po společné domluvě 26. května 2015 přijeli do obce autem s rakouskou poznávací značkou, do domu vnikli se zamaskovanými obličeji a vyzbrojeni krátkými střelnými zbraněmi.

Seniorovi nejprve svázali ruce za zády, nohy u kotníků a přes ústa a kolem hlavy mu dali jako roubík kus látky. Muže podle obžaloby delší dobu fyzicky napadali, kopali ho a bili pěstmi po celém těle včetně hlavy. Muž utrpěl mnohačetná zranění včetně zlomenin několika žeber. Seniora poté podle obžaloby udusili. V šatní skříni pak založili požár a s cennostmi odjeli do Vídně. Pachatelům původně za vraždu hrozilo 20 let až výjimečný trest.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, Rusko, soud, vražda, Olomouc, vrchní soud, soud

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.