úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Nová omezení pro restaurace a kavárny. Jak si se současnou situací poradí podniky v Olomouci?

Nová vládní opatření opět postihla provozovatele restauračních zařízení. Od středy 14. října musí své podniky nechat pro své hosty uzavřeny. Jakým způsobem se jejich majitelé s omezením vypořádají? Zeptali jsme se několika z nich.

Některé podniky se rozhodly pro vlastní rozvozovou službu, jiné zas uzpůsobí provoz tak, že budou prodávat občerstvení přes výdejní okénko. Jsou ale i také, které budou muset svůj provoz úplně přerušit.

Vlastní rozvoz se rozhodla zorganizovat také nová olomoucká restaurace Stodola. „Od středy spouštíme na našich stránkách vlastní objednávkový systém. Zákazník si vybere z menu, zaplatí kartou online a my mu zabalené jídlo dovezeme až domů nebo do práce. K dispozici bude také možnost osobního odběru v našem výdejním okénku přímo v restauraci,'' řekl Jakub Sigmund, majitel restaurace. „Objednali jsme také PET lahve a speciální plničku, abychom mohli od příštího týdne s sebou čepovat i naše tankové pivo,'' dodal.

Na nová opatření musel reagovat i majitel olomouckého bistra U Ptáka Josef Krchňák. „S podobnou situací máme zkušenost už z jara. Opět v restauraci zprovozníme výdejní okénko, zákazníci ale najdou naše menu také na portále DámeJídlo.cz,“ řekl majitel bistra s údajně nejlepšími grilovanými kuřaty ve městě. „Do budoucna ale už také chystáme vlastní rozvoz,“ dodal.

Také další podniky najely znovu na prodej přes okno. Jedním z nich je například i Long Story Short, který na svém facebooku uvedl: „Veškeré pekárenské produkty a kávy budou ve výše zmíněním čase k odběru s sebou v našem Cooking Bar okně." Stejnojmená restaurace také bude mít vlastní rozvoz čerstvých jídel. Podobně situaci řeší nedávno otevřené Kafe Na Rohu „Máme připravené výdejní okno. Omezíme taky nějaký sortiment zákusků a pěčiva," vyjádřil se k situaci Michal Holubík, majitel kavárny.

Jedním z podniků, který svůj provoz dočasně přeruší je například Nabalkoně Kabaretní scéna. „Snažíme se vytvářět nějakou přidanou hodnotu nad ramec klasické hospody. Tím jsou u nas kulturní akce, které vláda bohužel zakázala. Už od toho momentu se nám pracovalo hůře, proto neplánume ani prodej přes okno. I druhou nařizenou karanténu ale určitě přežijeme," uvedl Filip Harviš, provozní kabaretního baru. 

Ohodnoť článek

Štítky restaurace, kavárny, bary, omezení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.