úterý 1. prosince 2020 Iva

Město chce zapojit i občany. Zpracovává koncepci veřejných prostranství

Rádi se v Olomouci procházíte nebo posedíte v parku? Známé ulice, někdy rušná, jindy tichá náměstí, v každém ročním období se měnící parky. Veřejné prostory jsou pomyslným obývacím pokojem města a je důležité, jak se v nich člověk cítí. Město chce mít návod pro developery, odborníky, veřejnou správu i občany, proto zadalo zpracovávat koncepce veřejných prostranství.

Město proto nyní zpracovává koncepci veřejných prostranství a zapojuje do ní odborníky i občany. „Cílem koncepce je mít podklad pro vypracování konkrétních projektových dokumentací, pro iniciování investic do veřejných prostranství, pro rozhodování v území, pro koordinaci investičních záměrů ovlivňujících veřejná prostranství, stejně jako například pro kvalitní údržbu,“ vysvětluje Jana Křenková z útvaru hlavního architekta magistrátu na olomouc.eu.

„Díky zpracovávané koncepci teď otevíráme prostor pro názory Olomoučanů na současný stav veřejných prostranství. Jejich podněty nám pomohou při formování vize, klíčových témat, hlavních cílů a požadavků na kvalitu olomouckých veřejných prostranství,“ je přesvědčen primátor.

Online anketa
Upozornění: pro vložení komentářů přímo do mapy je třeba disponovat účtem Google.

Online mapa
Upozornění: pro vložení komentářů přímo do mapy je třeba disponovat účtem Google.

„Veřejná prostranství jsou tím, co ve městě prvotně vnímáme, a co má bezprostřední dopad na naši spokojenost. Jsme-li ve městě spokojeni, nestěhujeme se pryč, naopak zde žijeme a spoluutváříme jej. Atraktivní město, pohodlné pro život, je lákavé i pro mladé lidi a absolventy škol, kteří po studiu neodchází, ale naopak zde zůstanou nebo se vrací. Je-li vstřícné pro všechny sociální a věkové skupiny obyvatel, vytváří rozmanité prostředí, které obohacuje všechny,“ říká primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Koncepce veřejných prostranství navazuje na systém veřejných prostranství založený v Územním plánu Olomouc, v regulačních plánech a územních studiích a bude koordinována s ostatními dokumenty, které postihují specifické oblasti ve veřejných prostorech, např. již schválenou koncepci modrozelené infrastruktury a vznikající strategií zeleně.

Aktuální informace o koncepci je možné sledovat ZDE.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Foto Jan Andreáš | Zdroj olomouc.eu

Štítky Město Olomouc, občani, veřejné prostranství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.