neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Ve venkovním areálu olomouckého Aquaparku na jaře vznikne moderní 3D bludiště

Novou atrakci chystá pro své návštěvníky olomoucký Aquapark. Na jaře příštího roku vznikne v jeho venkovním areálu nové moderní 3D bludiště, které bude stát na místě, kde se dnes nachází beachvolejbalové hřiště. Vybudování atrakce by mělo Aquapark přijít na přibližně 8 milionů korun.

Aquapark chce vybudováním rodinného outdoorového parku zvýšit svou konkurenceschopnost a nabídnout nejen svým návštěvníkům, ale i ostatním lidem z Olomouce a okolí, novou možnost vyžití nezávislou na změnách počasí.

„Počítáme, že hřiště by mohlo mít využití 8 až 10 měsíců v roce. V minulých letech jsme realizovali ve vnitřním areálu několik úspěšných projektů, jako například mokrou dětskou hernu, nadstavbu wellness nebo rozšíření dětského koutku Akvárko. Revitalizace venkovního areálu ale nabídne možnost i lidem, kteří nejdou primárně do Aquaparku, nové hřiště bude možné využít i nezávisle na dalších službách našeho areálu,“ popisuje záměr ředitel Aquaparku Dalibor Přikryl.

Samotná atrakce vyjde na 6 milionů korun

Stavbu 3D bludiště zajistí společnost, která již má s realizací tohoto typu hřišť zkušenosti v jiných městech, např. v Hodoníně, Mostě nebo Mladých Bucích. Nová atrakce by měla v areálu Aquaparku stát už v dubnu. Aquapark za ni zaplatí necelých 6 milionů korun, další 2 miliony pak vynaloží na vybudování související drobné architektury jako je stánek s občerstvením, toalety, kryté posezení apod.

„Vedení Aquaparku nás průběžně seznamuje s plány na úpravy či revitalizaci areálu. Záměr stavby nového rodinného venkovního parku vítáme a věřím, že společnosti přinese kýžený efekt. V době, kdy o tržby bojuje takřka každý, jsem rád, že vedení Aquaparku přemýšlí ekonomicky a snaží se svou nabídku rozšířit tak, aby byl méně závislý na počasí. 3D Aktivity park bude využíván jako doplněk v době, kdy není tak vysoká poptávka po koupání, a v letních měsících jistě příjemně posílí atraktivitu venkovního areálu,“ říká primátor města Olomouce Mirek Žbánek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto aqua-olomouc.cz

Štítky aquapark, voda, atrakce, olomouc, bludiště, 3D

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.