neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Na opravenou trať v centru Olomouce se v sobotu vrátily tramvaje

Na opravenou trať v centru Olomouce v sobotu po několikaměsíční pauze opět vyjely tramvaje. Kvůli stavbě mostu na Masarykově třídě ale pojedou zatím pouze na Žižkovo náměstí a zpět. Sdělila to mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová.

Tramvajová linka číslo tři bude od soboty jezdí mezi zastávkami Trnkova a Žižkovo náměstí v pracovních dnech ve dvanáctiminutovém intervalu a ve dnech pracovního klidu jednou za 15 minut. „Linka číslo pět bude vedena ve své trase v pracovní dny v intervalu 36 minut, ve dnech pracovního klidu nebude provozována. Jízdní řády ostatních tramvajových linek a celá organizace tramvajového provozu zůstávají beze změny," uvedla Krčová.

Náhradní autobusová doprava na lince X není od soboty v provozu. Naopak je posílena autobusová linka číslo 13, která zajišťuje dopravní obslužnost škol a firem v okolí Žižkova náměstí. „Linka bude nadále provozována pouze v pracovních dnech," upozornila Krčová.

Dočasnou konečnou zastávkou pro tramvaje jedoucí přes centrum města je Žižkovo náměstí. Volný průjezd tramvají až k hlavnímu nádraží bude možný až v polovině roku 2022, kdy má být otevřen nový most na Masarykově třídě.

Rekonstrukce ulice 8. května byla zahájena na jaře. Dělníci tam opravili tramvajovou trať včetně trolejového vedení, vozovku, vjezdy, chodníky, veřejné osvětlení a také inženýrské sítě, a to v úseku od křižovatky ulic Pekařská, Zámečnická a Opletalova až po zaústění ulice do náměstí Národních hrdinů. Stavební práce na jaře zkomplikovala epidemie koronaviru, kvůli které byla oprava ulice pozastavena.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MMOL

Štítky ČR, MHD, stavby, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.