úterý 26. ledna 2021 Zora

Soud v únoru otevře případ brutální vraždy cyklistky ve Chválkovicích

Případ sedmačtyřicetiletého muže, který si podle policie zcela náhodně vytipoval svou oběť má již na stole olomoucký krajský soud. Obviněný muž brutálně zavraždil cyklistku na okraji Olomouce minulý rok v dubnu. Nařízeno je zatím pouze jedno líčení na 10. února, je tak pravděpodobné, že by mohl v tento den padnout i rozsudek.

„Případ mám nařízen na jeden den, vyplynulo to z vazebního zasedání. Státní zástupkyně navrhuje číst víceméně všechny svědky, žádá pouze výslech znalců. Obhajoba se čtením souhlasí také, takže to vypadá, že bychom to mohli zvládnout,“uvedl soudce Ondrášek. Podotkl, že muž zůstává ve vazbě. „Prodloužení vazby je pravomocné, obžalovaný si stížnost nepodával, doplnil soudce.

Muž je obžalován z vraždy v nejpřísnějším třetím odstavci, za což mu hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest, dále z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neboť oběti odcizil platební kartu a také z krádeže. Obžaloba byla podána 15. prosince, řekl soudce Michal Jelínek pověřený řízením pobočky krajského soudu v Olomouci.

Tragédie se stala loni 5. dubna v olomoucké místní části Chválkovice, kde si pachatel vyhlédl ženu, která jela po polní cestě za svým známým. Poté, co se v domluveném čase nevrátila, nahlásila ji rodina jako pohřešovanou. Příbuzní nejprve našli její kolo, tělo pohřešované poté objevili policisté, leželo několik stovek metrů od polní cesty. Do pátrání po nebezpečném pachateli se vzápětí zapojilo pět desítek kriminalistů, přes 60 policistů odboru pořádkové služby, kynologové se služebními psy a specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz. Podezřelý byl dopaden do 36 hodin. Při vyšetřování vyšlo najevo, že si oběť vrah náhodně vytipoval, neměl k ní žádný vztah.

Kriminalisté navrhli obžalovat muže z dubnové brutální vraždy cyklistky ve Chválkovicích

Olomoučtí kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletého muže z dubnové brutální vraždy cyklistky na okraji Olomouce. Recidivistu, který má na kontě řadu trestných činů včetně násilných, zadrželi policisté několik hodin po činu. Vyšetřování...

Podezřelý muž byl v minulosti odsouzen pro násilnou i majetkovou trestnou činnost, z vězení se naposledy vrátil jen několik měsíců před vraždou, v lednu 2020. Podobného činu se přitom podle tisku dopustil již před 14 lety, kdy brutálně napadl a znásilnil jinou mladou ženu na předměstí Olomouce.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, soud, vražda, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.