neděle 26. září 2021 Andrea

Blíží se otevření nového Kauflandu. Má přinést supermoderní nakupování

Vlajkovou lodí pro celou Moravu má být moderní prodejna Kauflandu, která se ve druhé polovině října otevře v Olomouci na Tabulovém Vrchu. Dojde tak k dalšímu rozšíření prodejní plochy velkých obchodů, které jsou ve stotisícovém městě k dispozici. Olomouc se v přepočtu prodejní plochy na obyvatele pohybuje na špici celostátního žebříčku. Souběžně s novým hypermarketem vznikl také kruhový objezd na jedné z problematických křižovatek Okružní a Hněvotínské ulice.

Na rozlehlém křížení frekventovaný ulic Hněvotínská a Okružní zafinancoval Kaufland výstavbu kruhového objezdu a dalších prvků. Rondel v hodnotě desítek milionů korun předá obchodní společnost městu, změna dopravní situace by měla přispět k navýšení bezpečnosti.

Pokračující výstavba dalších obchodních center souvisí podle odborníků se změnou charakteru měst. „Města se v uplynulých dvaceti letech proměňují, už nemají pouze jedno tradiční centrum, ale jsou více jádrová. Na okrajích tak nadále vznikají nákupní oblasti, na které jsou napojeny také okolní obce,“ podotkl Zdeněk Szczyrba z Katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého.

Kromě kruhového objezdu vznikne v oblasti 325 parkovacích míst, větší část parkoviště je zapuštěna do terénu pod prodejnou. Právě dopravní situace je jedním z klíčových aspektů, které nová nákupní centra podle Szczyrby ovlivní. „Důležité je, jak se těmito záležitostmi zabývají územní samosprávy. Například ve Velké Británii si města nechávají provést vlastní průzkumy, co nové komerční projekty lokalitě přinesou a nespoléhají se do takové míry na studie poskytnuté společnostmi, které tyto obchody budují,“ uvažuje vědec z oddělení humánní geografie.

Přes 4000 metrů nové prodejní plochy

Výměra nového Kauflandu bude 4122 metrů čtverečních, lidé zde budou moct využívat mobilní aplikaci ke skenování nákupu či sledovat digitální obrazovky s informacemi o sortimentu. Zákaznici budou platit u některé z osmi samoobslužných pokladen, které doplňují 4 mini samoobslužné pokladny. Součástí pokladní zóny je také 11 klasických pokladen s odkládací plochou a ochrannými plexiskly. Dalšími novinkami budou zákaznické terminály, LED osvětlení i ekologické vytápění a chlazení obchodního domu.

„Naše druhá prodejna v Olomouci má nový optický design a bude vlajkovou lodí celé Moravy. Zároveň bude testovacím místem pro nové technologie,“ přiblížila tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl

Podle ní bude Kaufland významně spolupracovat i s regionálními dodavateli. „Od regionálních dodavatelů budeme mít v nabídce piva, tvarůžky, sýry, jogurty, knedlíky, chlebíčky, zákusky, či místní lihoviny,“ vyjmenovala Maierl.

Nákupní park Haná změnil majitele. Bude zde další Lidl

Rozsáhlou obchodní oblast v blízkosti olomouckého aquaparku odkoupil český nemovitostní fond Trigea. V nákupní zóně převažují společnosti specializující se na prodej nábytku a vybavení pro domácnost, paletu prodejen rozšíří další prodejna Lidl.

Kaufland v současnosti provozuje v České republice 135 prodejen, dvě logistická centra i vlastní masozávod a je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Ta vlastní také řetězec prodejen Lidl, který se v Olomouci také rozrůstá.

Nová prodejna Lidlu vznikne v Holici na Týnecké ulici, zájem projevila obchodní společnost také o prostory Na Šibeníku a své zastoupení by měla mít od druhé poloviny roku 2022 také v Nákupním parku Haná nedaleko olomouckého Aquaparku.

„Kaufland v oblasti Tabulového vrchu nemusí být vyloženě špatně, přinese zhodnocení nemovitostí v okolí, ale také zvýšenou dopravní zátěž, hluk nebo světelný smog. Jedná se o sídlištní oblast, kde nový prodejní prostor nebude mít na malé obchody takový dopad, jaký způsobila například Šantovka v centru města,“ uzavřel Zdeněk Szczyrba z Univerzity Palackého.

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Obchod, nákupní centrum, hypermarket, nákupní park, parkování, doprava, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Kája Abasta

Doufám, že v tom hypersuper Kaufu bude i hypersuper hlídaví agentura, protože v tom Kaufu za Hálkovou ulicí mne nařkli, že jsem jim ukrtadl brejla a baterky. nic u mne nenašli, ale musela se volat policie, musel jsem vysypat batůžek, musel jsem ukázat kapsy, rozpažit na prohlídku atd atd ...ke kamerám mne nepustili (bodejť, přece by se prokázalo, že jsem nic neukradl, a to ti blbečci nemůžou poztřebovat, že jo), stížnost byla podánsa, bylo slíbeno prošetření, ale samozřejmě se nic nekonalo,protože Kaufland má obchod a hlídací agentura jede na svý triko, takže až tam půjdete na otvíračku, hlídejte si kapsy, aby vám tam někdo něco nevhodil, prototže pak zaplatíte manko v celým Kaufu, oni totiž sice sedí u kamer a koukají, ale taky mají "spolupracovníky", co hážou nepozorným zákazníkům věci do kapes a pak je za pokladnou po zaplacení hamují a "obžalovávají" z krádeží, chytře vymyšleno, a právě proto už jsem v Kaufu odté doby nebyl a vyzývám olomoučáky, sabotujte Kaufland a nechoďte tam, moje záležitost ještě není došetřena, ještě se mi nikdo neomluvil a to se to stalo akoro před třemi roky ... :-(

čtvrtek, 16. září 2021, 20:18

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.