neděle 26. září 2021 Andrea

Brankář Konrád je po zásahu bruslí do krku doma. Ten souboj vidět nechci, říká

Dva týdny po nebezpečném zásahu bruslí do krku je zraněný gólman Kohoutů Branislav Konrád v domácím léčení a doufá v brzký návrat na led. Oblíbenec olomouckých fanoušků a slovenský hokejový reprezentant musel podstoupit operaci. Nešťastný střet s protihráčem pro něj skončil přeříznutými svaly a naštípnutým obratlem.

Počínání kolegů z týmu teď Konrád sleduje jen na dálku, i když už také přichází na stadion na návštěvy za spoluhráči. Tam také zamířil hned po propuštění z nemocnice.  

"Bydlím kousek, takže jsem manželce řekl, že nejdřív chci pozdravit kluky, a pak teprve pojedu domů. Strávil jsem asi dvacet minut v šatně a jsem rád, že jsem je mohl vidět. Teď budu chodit do kabiny častěji, jelikož je mi lépe," řekl pro klubový web Branislav Konrád.

Kdy se ale vrátí zpět k tréninku zatím není jasné. "Úplně přesně to nevím, nicméně 23. září mám kontrolu na neurologii a na ORL, takže tam bych se měl dozvědět více. Nejspíše už sundám nákrčník, načež se s lékaři domluvím na nějakých rehabilitacích a lehčích trénincích. Doufám, že se vrátím co nejdříve," podotkla slovenská brankářská stálice olomoucké sestavy.

"Momentálně se cítím celkem fajn. Samozřejmě mám nějaké bolesti, a to převážně v noci, jelikož musím nosit nákrčník. Moc se tedy nevyspím. Jsou dobré i horší dny, ale doufám, že se ten můj zdravotní stav bude co nejrychleji zlepšovat," uvedl Konrád.

Po zásahu bruslí od útočníka Hradce Králové Petra Koukala lékaři operovali zdvihač hlavy. „Nejdůležitější sval na krku mi v nemocnici sešili. Dále mám naštípnutý obratel a zasažené nervy, takže zčásti necítím rameno. Na pohyb to ale naštěstí nemá vliv," konstatoval.

O centimetr níž a už vás nemuselo bolet nic, slyšel od lékařů

Situace ale po nebezpečném incidentu mohla být mnohem vážnější. "Když jsem říkal doktorům, že mě bolí rameno, tak mi odvětili, že mohu být rád, že je to jen tohle. Kdybych dostal zásah o centimetr níže, nemuselo mě bolet vůbec nic, z čehož člověka mrazí. Nakonec to tedy dopadlo vcelku dobře," pronesl olomoucký hokejista.

Nešťastný souboj už si nechce připomínat. "Neviděl jsem to a ani nechci. Pamatuji si to ale dobře. Byl jsem u tyčky a díval jsem se do rohu. Z druhé strany do mě hráč narazil, přičemž jak tam ještě přepadl přes jednoho z našich, tak mě zasáhl. Byla to nešťastná náhoda, prý mě trefil patou," řekl.

Po zásahu bruslí se rozjel ke střídačce, přestože netušil, co se přesně stalo. "Já si spíš myslel, že mi praskl nějaký sval, nicméně pak na mě někdo z ledu křičel, že je tam krev. Tak jsem se to snažil zatlačit, a najednou jsem cítil, že jsem měl prsty uvnitř v ráně," popisoval krizovou událost Konrád.

"Najednou jsem zpanikařil, jelikož první, co vás napadne, je přeříznutá tepna. Vzpomněl jsem si na Richarda Zedníka, který právě takto dostal bruslí do krkavice, přičemž on také hned jel na střídačku, čímž si zachránil život. Lékaři mi ihned na krk dali ručník, nicméně na hráčské lavici nebylo místo, a tak jsem se položil na zem, abych vytvořil větší prostor," doplnil Konrád.

Petr Koukal se Konrádovi hned omlouval. "Psal mi, když jsem se vzbudil po narkóze. Omlouval se mi, nicméně tohle se stává, určitě to není jeho vina," uvažuje třiatřicetiletý brankář.

Operace byla úspěšná. Brankář Konrád je po nebezpečném zásahu stabilizovaný

Fanoušci hokejové Olomouce i celý tým si mohl po děsivém momentu ze závěru přípravného utkání proti Hradci Králové oddechnout. Utkání se nedohrálo kvůli nebezpečnému zranění gólmana Branislava Konráda. Slovenského reprezentanta zasáhla do krku...

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HC Olomouc

Štítky Sport, hokej, zranění, HC Olomouc, Branislav Konrád, extraliga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.