sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Řidička se s autem převrátila do potoka. I se zraněním unikla do bezpečí

U převráceného auta ponořeného v řece zasahovali v úterý hasiči na Mohelnicku. Zraněná řidička se vlastními silami dokázala dostat do bezpečí ještě před příjezdem záchranných složek. Specialisté vůz zajistili a vytáhli na břeh.

K dopravní nehodě došlo mezi městem Loštice a obcí Jeřmaň. „Osobní auto i s řidičkou skončilo v potoce. Ta se ještě před naším příjezdem dostala sama ven, převzala si ji se zraněním zdravotnická záchranná služba. Hasiči zajistili místo nehody a menší únik pohonných hmot do vody sorpčními hady,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Jednotky zasahující u převráceného vozidla využily i speciální technický automobil. „Vozidlo jsme zabezpečili technickými úvazky a s pomocí navijáku jsme jej vytáhli na břeh,“ doplnila mluvčí Balážová. Příčiny nehody vyšetřuje Policie České republiky.

O bezpečnosti elektrovozidel panuje řada polopravd a mýtů, varují hasiči

Se stoupajícím počtem elektromobilů na českých silnicích se hasiči stále častěji setkávají s mimořádnými událostmi, které jejich provoz přináší. Například o hašení požárů elektromobilů bylo v médiích napsáno mnoho. Ověřené informace redakci Drbny...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Doprava, nehoda, auto, potok, hasiči, HZS Olomouckého kraje, Olomouc, Mohelnice, Loštice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.