čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Olomoucko

Olomoučané během uplynulého víkendu nahlásili pětadvacet injekčních stříkaček

Celkem pětadvacet injekčních stříkaček našli a oznámili lidé v Olomouci městským strážníkům během uplynulého víkendu.

Olomoučtí vědci budou pomáhat při záchraně uměleckých děl

V Olomouci spojili své síly vědci z různých oborů Univerzity Palackého, aby pomohli při analýze a záchraně uměleckých památek. V rámci projektu s názvem Arteca vznikne na akademické půdě třicetičlenný výzkumný tým historiků umění, chemiků a...

V Olomouckém kraji je dlouhodobě jeden z nejvyšších výskytů včelího moru

Nebezpečný mor včelího plodu loni veterináři zjistili na čtyřiceti místech Olomouckého kraje. V ohniscích včelího moru muselo být zlikvidováno sto devadesát osm včelstev. Olomoucký kraj je jedním z regionů nejvíc postižených touto nebezpečnou...

Na pátý ročník festivalu Michalský Výpad můžou přispět Olomoučané na Hithitu

Pátý ročník festivalu Michalský Výpad bude, co se programu týče, opravdu bohatý. Organizátoři zároveň zkouší oslovit Olomoučany prostřednictvím crowdfundingové kampaně na HitHitu, cílovou částkou je 60 tisíc korun.

Muž sprostě nadával vlastní dceři, manželku napadl

Dvaačtyřicetiletý muž přišel k bytu své manželky. Když žena otevřela, muž ji odstrčil a vstoupil dovnitř, kde jí začal sprostě nadávat. Když muži řekla, ať odejde, dostala facku.

Zloděj se vloupal do bytu ve Slavoníně, hrozí mu tři roky ve vězení

K vloupání do jednoho z bytů ve Slavoníně došlo během pátku 6. dubna. Neznámý pachatel je podezřelý z krádeže a porušování domovní svobody.

Jen v sobotu hasiči zasahovali na Olomoucku u dvou těžkých nehod motorkářů

V sobotu 7. dubna zasahovali hasiči u dvou těžkých dopravních nehod motorkářů. První z nich se stala na Šternbersku, druhá u Unčovic.

Zvířata v olomoucké zoo spořádala za minulý rok krmiva za 5 milionů korun

Krmivo za zhruba pět milionů korun loni spořádala zvířata chovaná v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. Nejvíce peněz zoo investovala do potravy určené pro masožravce.

Na náměstí Republiky vyrostou stromy, o parkovacích místech se bude jednat

Územní studie, která už je schválená radou města Olomouce, řeší novou polyfunkční podobu náměstí Republiky. Architekt David Mareš vycházel z podnětů vlastníků nemovitostí, institucí, které zde sídlí, i obyvatel města.

Historii Šternberka připomíná nový komiks

Komiks zaměřený na staletou historii města vydala radnice ve Šternberku na Olomoucku. Publikace obsahuje deset kreslených příběhů, které čerpají z historických událostí a postav, řekla mluvčí radnice Irena Černocká.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.