úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Olomoucko

VIDEO: No Rooseveltově ulici hořel v noci obchod s obuví

V noci ze soboty na neděli hořela na Rooseveltově ulici v Olomouci prodejna s obuví. Hasiči k plamenům vyjížděli pár minut po půlnoci, a jedná se tak o první zásah během silvestrovského dne.

Požár technologie bioplynky způsobil statisícové škody

K odpolednímu požáru technologické bioplynové výrobny energie v místní částí Holice v Olomouci, vyjely čtyři jednotky hasičů. Příčina a vzniklé škody jsou v šetření. Vše se obešlo bez zranění.

Uničov hlídá nový inteligentní kamerový systém, bez obsluhy sám pozná podezřelé dění v ulicích

V některých částech Uničova na Olomoucku byl instalován nový kamerový systém, který sám dokáže rozpoznat podezřelé dění v ulicích a upozorní na to strážníky. Město do moderní monitorovací techniky zatím investovalo 450.000 korun, další milion je...

Expozice panenek Barbie představuje její už skoro šedesátiletý vývoj

Výstava části soukromé sbírky, která čítá přes patnáct set panenek, je k vidění v prostorách Muzea v Litovli na Olomoucku.

Bizarnosti z policejní stanice za rok 2017. To nevymyslíš

Některé případy, které musí řešit olomoučtí policisté, by nevymyslel snad ani Andersen. A přece se dějí!

Řidič v Lipině nezvládl svůj vůz a po nárazu do sloupu ho převrátil na střechu. Byl opilý

V pondělí 11. prosince před dvanáctou hodinou došlo v obci Lipina k dopravní nehodě, při níž padesátiletý řidič obrátil své vozidlo Volkswagen Golf na střechu. Policisté zjistili, že byl pod vlivem alkoholu.

Další nehoda na přechodu. Při střetu došlo ke zranění chodce

Ve čtvrtek, den po nehodě u Smetanových sadů, kdy starší řidič srazil školačku, se stala v Hodolanech obdobná situace. Chodce, přecházejícího po přechodu, sejmulo projíždějící auto.

Při dopravní nehodě na Wolkerově ulici zemřela mladá žena

Tragédie se stala v pátek okolo jedné hodiny v noci. Osobní vozidlo Mercedes se dvěma cestujícími narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Žena zemřela přímo na místě.

Dvaaosmdesátiletý řidič srazil na přechodu u Smetanových sadů školačku

K nehodě došlo na ulici Polské směrem ke křižovatce s ulicí Rooseveltovou v Olomouci. Jedenácti letá školačka utrpěla zranění.

Město nainstalovalo první plastové lavičky, další budou přibývat

První plastové lavičky byly instalovány v Olomouci, kde dosud lidé usedali pouze na lavičky vyrobené ze dřeva. "Plastové lavičky chceme postupně rozmístit na několika místech Olomouce, jelikož jsou odolné a zároveň nejsou náročné na údržbu," řekl...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.