sobota 6. června 2020 Norbert

Nový provozovatel Městského domu v Přerově opraví kavárnu i restauraci

Interiér historického Městského domu v Přerově z roku 1897 se v příštích letech změní. Postará se o to nový provozovatel, kterého vybrali přerovští radní. Stane se jím od roku 2019 zdejší hotel Jana, jehož provozovatelem je pražská společnost LH Hotels. Smlouva mezi oběma stranami byla podepsána v úterý a platí pět let, informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová. Městský dům včetně jeho restaurace dosud spravovaly Kulturní a informační služby města Přerova.

Nový nájemce bude hradit energie, nájemné bude symbolické ve výši sto korun měsíčně. Nájemce se ale zavázal, že na své náklady pořídí vybavení do kuchyně za 1,5 milionu korun a zrekonstruuje restauraci i kavárnu za pět milionů korun. „Počítáme s tím, že nové budou tapety, svítidla, židle, stoly, bar, skříně, zrcadla, stolky, dlažba či obklady. Na určitý čas proto bude v roce 2019 nutné Městský dům uzavřít. Termín ale ještě nebyl stanoven," uvedl Pavel Čada z hotelu Jana.

Městský dům stojí na Masarykově náměstí od roku 1897 a patří k největším a nejvýznamnějším restauračním a kulturním zařízením ve městě, konají se v něm divadla, koncerty i plesy. Architektonicky významná stavba je od roku 1909 v majetku Přerova a hostům nabízí 80 míst v restauraci, 20 v salonku a 30 v kavárně, sál je určen pro 410 návštěvníků a na balkoně je 120 míst ke stání.

Interiér bude podobný pivovarským restauracím

Nový provozovatel chce podobu Městského domu v Přerově interiérově přiblížit pivovarským restauracím či provozovnám typu Potrefená husa, které patří ke klientsky oblíbeným místům. Nový bude jídelní i nápojový lístek, provozní doba by měla být upravena i vzhledem k večerním kulturním akcím v domě. "Všichni stávající zaměstnanci z restaurace Městského domu přejdou pod nového provozovatele," doplnila mluvčí radnice.

Kulturní a informační služby města Přerova provozují restauraci v Městském domě od roku 2014, předtím ji spravovala společnost IMIT. Restaurace ale ročně generovala ztrátu okolo 1,5 milionu korun. I z tohoto důvodu hledalo město nového provozovatele. Kulturní program byl měl být i nadále v gesci Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Autoři | Foto prerov.eu

Štítky ČR, správa, reality, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.