sobota 22. února 2020 Petr

Dopravně komplikovanému Přerovu uleví nová silnice vedoucí přes Výstaviště

Kopaniny a Lipnickou ulici propojí nová - zhruba půl kilometru dlouhá – silnice, která povede přes areál Výstaviště. Dopravně komplikovanému Přerovu se po její dostavbě zase o trochu více ulehčí.

Pozitivně to pocítí především motoristé na Velké Dlážce, kde obvykle stojí dlouhé kolony aut, popojíždějících po metrech – výpadovka na Olomouc a na Lipník je v této části takřka „zašpuntovaná“. Když se podaří postavit silnici přes Výstaviště, doprava se rozmělní a zrychlí. „Nová komunikace, která má stát přibližně 60 milionů korun, by mohla být průjezdná do dvou let. Náklady na stavbu neponese jen město, ale spolupodílet se zhruba z jedné třetiny budou také majitelé Výstaviště, kteří mají v plánu komunikaci rovněž využívat pro své podnikání,“ nastínila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.

Projektová dokumentace na stavbu je hotová a radní předkládají zastupitelům ke schválení smlouvy o smlouvách budoucích mezi městem Přerovem a vlastníky Výstaviště. „Jedná se o stavbu místní komunikace II. třídy a s ní souvisí i několik objektů – například autobusové nástupiště, plánovaná je také výstavba cyklostezky. Samozřejmostí je i odvodnění plochy a propojení kanalizace, s tímto bychom mohli začít už v letošním roce,“ uvedl primátorův náměstek Michal Zácha. Vzpomněl i to, že po dokončení všech navazujících staveb se nová cesta stane bezpečnou propojkou Přerova i s místní částí Předmostí.

Zastupitelé budou o smlouvách o převodu práv a povinností - plynoucích ze stavebního povolení - jednat v pondělí 3. února. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto prerov.eu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.