čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Bezvýznamným oznámením na tísňovou linku se opravdu meze nekladou, říká Miroslav Komínek

Tenhle rok se roztrhl pytel s důležitými oznámeními. Jakoby strážníci neměli nic jiného na práci. Své o tom ví i zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek, který sepsal pár těch nejvíce bezvýznamných oznámení na tísňovou linku, za uplynulý měsíc leden.

K velmi závažnému omezení průjezdnosti pozemní komunikace byla ve středu dopoledne přivolána hlídka našich strážníků. Oznamovatel uvedl, že majitelka zahrady provedla očistu trávníku tím, že ze zahrady vyhrabala spadané listí, a to prosím přímo na cestu. Tudíž je požadováno okamžité řešení nastalé situace. Strážníci po bedlivém ohledání místa činu skutečně nalezli téměř neprůjezdnou závěj ořechového listí, která takřka dosahovala výšky napadaného sněhu. Nejen Slovácko, ale ani Haná sa nesúdí.

Přesunout se autem z jednoho konce města na druhý v době dopravní špičky není úkol na pár minut. Přesto platí, že když přijmeme oznámení a máme volné hlídky, vyjíždíme na místo, děj se, co děj. Tentokrát všímavého občana zaujal řidič vozu, který měl dle oznámení stříkat hasicím přístrojem na zeleň. Hlídka, která se probojovávala provozem, očekávala souvislou pokrývku prašanu vhodnou k běžkování. Ostatně na Hané moc nesněží, takže by měl technický sníh své opodstatnění. Při příjezdu na místo se očekávání nepotvrdila. Ukázalo se, že přítomný řidič vytahoval z kufru auta starý hasičák, ten se spustil a vystříkl zbytek náplně. Jelikož se žádná kalamita nekonala, vydali se strážníci zpět do proudu aut a jeli k dalšímu oznámení.

Na tísňovou linku zavolal rozhořčený občan, který uvedl, že on i ostatní lidé jsou ohroženi na zdraví a snad i na životě. Jako původce ohrožení uvedl zabezpečovací pásky, ohraničující výkopy, které se vlivem velkého větru uvolnily a nyní se pletou občanům pod nohy, čímž mohou způsobit pád, zranění a úmrtí. Trval na řešení a to okamžitém. Na místo možné mimořádné události byla vyslána hlídka, která po vyčerpávajícím boji zdivočelé a zlovolné pásky zkrotila a uvázala je zpět. Nám nezbývá nic jiného, než se stoickým klidem založit tento případ k dalším podobným.

Ve všech těchto případech se strážníci nad oznámením vždy pousmáli, horší je to však v situaci, kdy je podobné oznámení zdrží od výjezdu k závažnému trestnému činu.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo17 čtenářů

Autoři | Foto Městská policie Přerov

Štítky Přerov, Přerovsko, městská policie Přerov, oznámení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.