sobota 4. dubna 2020 Ivana

V Přerově se sešel krizový štáb města. Zavře se poslední školka, změny jsou i v dopravě

V Přerově se dnes sešel krizový štáb města. Od pondělí 23. března nově zavře poslední otevřená mateřská škola. Podle vedoucího krizového štábu Tomáše Staňka město dodržuje veškerá nařízení vlády související s nouzovým stavem.

Ve městě nyní budou zavřené kromě škol také veškeré školy a jesle. Poslední otevřenou školkou byla Mateřská škola v Dvořákově ulici. „Do školky přicházelo už jen minimum dětí, většina zákonných zástupců využila možnosti jít na takzvaný paragraf,“ vysvětlil náměstek primátora Petr Kouba. Zavření bylo s rodiči projednáno. 

V Přerově jsou do odvolání zrušená také placená parkovací místa, dá se tedy kdekoliv parkovat zdarma. Město ale vyzývá k ohleduplnosti při parkování tak, aby byl umožněn průjezd integrovaného záchranného systému. „Vzhledem k tomu, že jsou občané ve větší míře doma, je v ulicích aktuálně i více zaparkovaných aut a právě nevhodné parkování způsobuje problémy s průjezdem větších vozů.. V případě nouze bude nutno povolat odtahovou službu,“ upozornil primátor Přerova Petr Měřínský.

Dále bude od zítřka zrušena autobusová zastávka „Nemocnice/brána“, cestující budou  vystupovat v Dvořákově ulici. „Od dnešního dne se také dezinfikují automobily hasičů, městských policistů a magistrátu,” připomněla tisková mluvčí města Lenka Chalupová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky Přerov, opatření, novinky, parkování, školky, dezinfekce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.