pondělí 21. září 2020 Matouš

Přerovští hasiči budou brzy v nové zbrojnici, dokončují se poslední detaily

Přerovští profesionální hasiči finišují v těchto dnech s náročným stěhováním do nové hasičské stanice. Nové zázemí budou mít na periferii města, zbrojnice tam byla budována od podzimu 2018 a vyšla zhruba na 240 milionů korun. Tento týden se budou dokončovat poslední práce týkající se sítí, hasiči by poté měli odtud začít vyjíždět k zásahům, řekla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Do nové stanice se hasiči přestěhovali z nevyhovujících prostor v centru města.

Územní odbor a stanice se stěhovala z ulice Šířava do městské části Újezdec ve směru na Horní Moštěnici od července. „Nejtěžší práce tak máme hotové. V tomto týdnu dojde k finálnímu přepojení všech našich technologií a systémů. Jakmile se tak stane, budou přerovští hasiči zajišťovat výkon služby i státní správy z nového sídla," uvedla mluvčí hasičů.

Podle Balážové stěhování, které má tento týden skončit, neomezí činnost přerovských hasičů. „Jelikož nejde o první stěhování požární stanice v kraji, využíváme již nabytých zkušeností a můžeme obyvatele města i okolí ujistit, že v tomto týdnu nebude žádným způsobem omezena akceschopnost našich jednotek," doplnila mluvčí.

Hasiči dosud sídlili v objektu přerovské vodárny v ulici Šířava, zbrojnice však nevyhovovala prostorově ani z hygienických důvodů a umístění v centru; sídlila ve vnitrobloku sídliště. Hasiči se potýkali se stísněnými prostory, nevhodně zaparkovanou technikou, chybějícím zázemím pro chemické a technické služby i s nedostatečnými skladovacími plochami. Objekt po jejich odstěhování využije přerovská městská policie.

V moderním komplexu budou mít hasiči prostorné garáže; místo dosavadních sedmi výjezdových vrat jich bude 23. Součástí stanice je strojní dílna, nové zázemí získali také příslušníci technické a chemické služby. Součástí nového areálu jsou také prostory pro výcvik jednotek včetně multifunkčního hřiště nebo železobetonové cvičné pětipodlažní věže.

Stavba nové stanice začala v říjnu 2018, předcházelo jí desetileté úsilí o získání peněz. Náklady na stavbu nakonec pokryly částkou přes 200 milionů korun evropské dotace.

Autoři | Foto HZSOL

Štítky hasiči, stěhování, Přerov, zbrojnice, dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.