neděle 13. června 2021 Antonín

V areálu přerovské Laguny bude grilovací zóna. Vzniknout má ještě letos

V areálu přerovské rekreační zóny, tamní Laguny, vznikne nová zóna pro grilování. Město ji vytvoří zpevněním plochy a novým posezením, kam si budou moci návštěvníci donést své přenosné grily. Rozhodli o tom přerovští radní. Město se inspirovalo řadou evropských měst, kde jsou tato posezení oblíbená. Grilovací místo má na přerovské Laguně za cíl zatraktivnit tuto odpočinkovou oblast a rozšířit nabídku volnočasových aktivit, informovala o tom mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Grilovací zóna vznikne ještě letos

„Místo chceme vybudovat rychle a levně, bez nutnosti opatření ze strany stavebního úřadu. Kousek od vodní plochy necháme vytvořit zpevněnou štěrkovou plochu o velikosti zhruba pět krát pět metrů, kam si mohou návštěvníci přinést dva grily. My dodáme sadu dvou stolů s lavičkami,“ uvedl primátor města Petr Měřínský. Grilovací místo vybuduje podle něj město ještě letos a pokud se záměr ujme, není vyloučeno rozšíření plochy nebo pořízení zabudovaných veřejných grilů.

S nápadem na novou atrakci v relaxační části Přerova přišel radní Jakub Navařík. „V posledních letech se v mnoha městech Evropy, a dnes už i České republice, objevují veřejné grilovací zóny. Jsou oblíbeny především obyvateli měst, kteří jinak nemají příležitost takto posedět s přáteli u grilu, protože nevlastní vhodný pozemek,“ uvedl.

Areál Laguny poskytuje sportovní vyžití

Areál přerovské Laguny je oblíbeným místem návštěvníků už řadu let. I když jde oficiálně o přírodní koupaliště až pro 1500 lidí, návštěvníci místo koupání spíše využívají okolní plochy. Nachází se tam dětské hřiště i sportoviště pro míčové hry, umístěny jsou tam také posilovací stroje. Lidé si mohou zahrát také discgolf, v blízkosti je rovněž park pro skateboardisty a koloběžkáře. Součástí areálu jsou také dvě restaurace. Samotná vodní plocha loni prošla revitalizací - Přerovu se podařilo zbavit místní Lagunu letitých nánosů bahna pomocí speciální bakteriální směsi.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto města Přerova

Štítky grilovací zóna, rekreace, zajímavosti, Laguna, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.