pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Přesun stavebního řízení do Olomouce opět zdrží povolování posledního úseku D1

Stavba posledního úseku dálnice D1 u Přerova se opět o něco více zpozdí. Stavební řízení se totiž na popud ekologického spolku Děti Země přesune z přerovského magistrátu na stavební úřad olomouckého magistrátu, rozhodl tak krajský úřad Olomouckého kraje. Jako první na to upozornil server Zdopravy.cz, podle kterého povolování stavby prodlouží o měsíce. Podle Dětí Země může být přerovský magistrát podjatý.

„Bývalý primátor Přerova Vladimír Puchalský od září 2017 opakovaně do sdělovacích prostředků uváděl údaje o průběhu přípravy dálnice D0136 a nutnosti vše urychlit (čímž preferuje politické a nátlakové vlivy před zákonností, kterou bagatelizuje, včetně těch, pro které je zásadní) a o zákonných aktivitách Dětí Země, které hrubým způsobem dehonestoval. Je tedy nepochybné, že vedení města mělo a stále i má obrovský zájem na vydání rozhodnutí i bez ohledu na jeho zákonnost,“ uvádí Děti Země ve svém podání, jímž se domáhaly přesunu řízení. V povolování dálnice D1 jde o další komplikaci.

Petice za dostavbu dálnice D1 doputovala do poslanecké sněmovny

Organizátoři petice za dokončení dálnice D1 v úseku Přerov – Říkovice předali tento týden v poslanecké sněmovně archy s 10 tisíci podpisy. Od Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě je převzal předseda sněmovny Radek Vondráček...

Už začátkem měsíce předali organizátoři petice za dokončení dálnice D1 v úseku Přerov – Říkovice v poslanecké sněmovně archy s 10 tisíci podpisy. Od Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě je převzal předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO).  

„Pokud by byla dokončena D1 v úseku mezi Přerovem a Říkovicemi, došlo by k významnému poklesu hustoty dopravy v Přerově a okolních obcích. Rovněž by se zrychlila mobilita mezi Zlínskem a Ostravskem. V neposlední řadě by se také výrazně snížilo riziko nehodovosti i množství vypuštěných zplodin,“ popisuje přínosy dokončení D1 předseda sdružení Libor Lukáš a doplňuje: „Bohužel obstrukční jednání aktivistů v průběhu povolovacích procesů evidentně brzdí průběh realizace stavby, což ve svém důsledku komplikuje život desítkám tisíc spoluobčanů, kteří na Přerovsku žijí nebo podnikají.“

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ŘSD

Štítky Přerov, dálnice, D1, dostavba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.