úterý 28. září 2021 Václav

Z Předmostí povedou do Přerova dvě nové cyklostezky. Jedna protne rušnou silnici

Obyvatelé místní části Předmostí budou moci již v brzké době využít dvě nové cyklostezky. Obě směřují do Přerova. První, která milovníky kol bezpečně převede přes frekventovanou silnici u Emosu, povede ze Sportovní ulice k lužnímu lesu Žebračka, druhá z Hranické ulice na Velkou Dlážku.

„Nová stezka, která spojí Sportovní ulici s cyklostezkou Žebračka, se má začít stavět ještě letos. Trasa protne frekventovanou silnici I/47 u Emosu, a to v místě, které je dlouhodobě rizikové. Lidé si tudy krátí cestu do Přerova,“ uvedl radní Přerova pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Pro zvýšení bezpečnosti zde bude například dělicí ostrůvek, součástí je i vybudování přidruženého jízdního pruhu. Rozšířená bude rovněž stávající zpevněná krajnice a na trase bude i nové osvětlení. Stezka přijde na 5,7 milionu korun.

Stavba by mohla začít na podzim, v lokalitě zatím probíhá modernizace železniční trati.

„Počítáme, že práce by mohly ukončeny v první polovině příštího roku. V části stezky u takzvané první myší díry bude ČEZ ještě provádět přeložku podzemního vedení energetických sítí, takže musíme počkat, až plánované práce dokončí, a teprve pak se můžeme pustit do budování,“ vysvětlil Zdeněk Dostál z přerovského magistrátu.

Stavba další cyklostezky bude pokračovat v příštím roce

Do Přerova povede z Předmostí ještě jedna cyklostezka z Hranické ulice na Velkou Dlážku. Stavba sice začala již letos v létě, ale práce se musely kvůli chybě projektanta odložit.

„Po zahájení prací byl totiž zjištěn konflikt s vedením inženýrských sítí, které vyžadují provedení přeložky. Je třeba proto zpracovat dokumentaci přeložky, povolit ji a realizovat. To znamená, že zahájení vlastní stavby se přesune pravděpodobně na jaro příštího roku,“ upozornila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Hotový je zatím pouze železobetonový cyklopodjezd pod železniční tratí. „Tento podjezd pro cyklisty byl postaven Správou železnic a stál 13 milionů 342 tisíc korun. Dotace pokryla 85 procent nákladů, takže přerovskou kasu tubus přišel nakonec jen na 2 miliony,“ připomněla náměstkyně primátora Přerova Hana Mazochová (ANO).

Alej platanů dá pojmenování nové ulici v přerovské místní části Lýsky

Nová ulice v přerovské místní části Lýsky by se měla jmenovat Pod Platany. Přejí si to majitelé staveb, které se nacházejí v této lokalitě. Název odkazuje na nové stromořadí platanů, které nahradilo vykácené stromy. Název musí ještě schválit...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Přerov

Štítky cyklostezka, Předmostí, Žebračka, Velká Dlážka, myší díra, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.