neděle 26. září 2021 Andrea

Park Michalov se dočká opravy závlahového systému i pískových cest

Od pondělí 2. srpna začne oprava závlahového systému v přerovském parku Michalov. Práce potrvají dva měsíce a budou stát asi 700 tisíc korun. Systém už zavlažuje sedmnáct let a zatím prošel pouze drobnými udržovacími zásahy. Obnovy se dočkají i písčité cesty.

„V rámci letošní generální opravy budou vyměněny veškeré zavlažovací trysky, zkontrolovány rozváděcí šachty včetně ventilů. Ty nefunkční budou nahrazeny, podle potřeby se předběžně počítá i s výměnou poškozených rozvodů vody,“ informoval jednatel technických služeb Bohumil Střelec. V rámci oprav dojde i ke strhnutí části travnatých ploch a k následnému osazení nových trávníků. Hudební altánek se dočká nového nátěru. Opravy návštěvníky nijak neomezí, protože pracovníci se budou pohybovat na travnatých plochách, kde jsou zavlažovací systémy již od roku 2004.

Park Michalov čeká ještě jedna úprava, která spočívá v opravě pískových cest. „Předpokládáme, že práce zahájíme ve středu 29. září a ukončíme k 1. listopadu. Tato oprava ale už bude znamenat omezení vstupu do okolí květnice – návštěvníky na to upozorní cedule u vstupu,“ konstatoval Střelec. Na nových pískových trasách se začne pracovat až od září, a to hlavně kvůli svatbám, které se v parku přes léto konají. „Pískové pěšiny jsou už několik let terčem kritiky Přerovanů, neboť po zimě či dlouhodobějších deštích jsou rozmočené a návštěvníkům bývá kvůli tomu vstup do parku zakázán,“ sděluje vedoucí odboru majetku přerovského magistrátu Miloslav Dohnal. Před dvěma lety se vedení města rozhodlo opravit alespoň část trasy u vstupu.

Do opravy se pustili odborníci z firmy, která se zabývá zahradní architekturou. Ti na zkušebních 28 metrech vyměnili povrch v tloušťce 100 milimetrů, součástí vrchní části se pak stal minerální materiál, který má ideální složení pro parkové a zahradní cesty. A letošní rekonstrukce, která by měla přijít asi na 2 a půl milionu korun, bude probíhat a vypadat obdobně,“ uvedla mluvčí Lenka Chalupová.

Michalov se rozkládá na dvaceti hektarech a patří k nejkrásnějším částem Přerova. Byl založen v roce 1904.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto prerov.eu

Štítky park, Michalov, Přerov, vedení města, písečné cesty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.