neděle 26. září 2021 Andrea

Mladý lupič z Přerovska kvůli krabičce cigaret skončil ve vazbě. Hrozí mu deset let

Dvě trafikantky přepadl u vlakového nádraží v Přerově koncem minulého týdne během půl hodiny dvaadvacetiletý mladík z Přerovska. V prvním případě ho zahnali svědci, ve druhém po šarvátce ukradl krabičku cigaret. Protože byl za loupeže již odsouzen, skončil ve vazbě a hrozí mu deset let vězení.

Loupeže se staly po půl šesté ráno. Mladík přišel do trafiky ve vestibulu vlakového nádraží a z pultu vzal krabičku cigaret. Prodavačka mu zastoupila cestu, ale lupič ji odstrčil, nezastavili ho ani další dva zákazníci.

"Ve vestibulu ho nakonec zastavil pracovník ochranky a chtěl, aby zboží vrátil. Když se mladík k ničemu neměl, vytrhl mu krabičku z ruky a vrátil prodavačce," popsala mluvčí policie Miluše Zajícová

Neúspěšný pokus recidivistu neodradil, proto odešel o pár metrů dál na autobusové nádraží, kde přepadl další trafiku. Prodavačku požádal o krabičku cigaret. Když ji držela v ruce, chtěla nejprve zaplatit, to ovšem lupič neudělal.

"Opět použil sílu a fyzickou převahu. Prodavačku začal tlačit za pult a vulgárně jí nadávat. Poškozená se nedala a vytlačila ho zpět před pult a opakovaně se dožadovala platby. Při vzájemném přetahování se pachateli podařilo vytrhnout obsluze krabičku z ruky a odejít," uvedla mluvčí policie.

Kriminalistům se podezřelého mladíka podařilo zatknout po čtyřech dnech v malé obci na Přerovsku. Soud vzápětí rozhodl, že skončí ve vazbě. 

"Za stejné protiprávní jednání byl mladík před dvěma lety odsouzen k podmíněnému trestu. To pro něho nebylo dostatečným varováním. Za trestné činy mu nyní hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," potvrdila mluvčí policie.

Dvě taxikářky si vymyslely přepadení. Napálil je podvodník a obral o peníze

Olomoučtí kriminalisté v uplynulých dnech nasadili všechny síly na vyšetřování dvou loupeží, při kterých stejný pachatel dvěma taxikářkám sebral peníze. Jak se později ukázalo, v regionu nezačal operovat nový nebezpečný lupič, ale obě ženy si...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky loupež, trafika, cigarety, recidivista, vazba, policie, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.