čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Hasiči a personál evakuovali čtyřicítku lidí z domova seniorů v Dřevohosticích. Hořely papírové krabice

Téměř čtyřicítku osob museli hasiči a personál dnes dopoledne evakuovat z domova seniorů v Dřevohosticích na Přerovsku kvůli požáru papírových krabic v technické místnosti. Plameny rychle zvládli, zásah se obešel bez zranění. Na místě operovaly čtyři profesionální a dobrovolné jednotky z Olomouckého a Zlínského kraje.

Operační středisko hasičů do Dřevohostic krátce po desáté hodině dopolední vyslalo profesionální jednotku ze stanice Přerov, ze Zlínského kraje jednotku z Bystřice pod Hostýnem a také dobrovolné jednotky z Dřevohostic a Radkovy Lhoty. 

"Před příjezdem hasičů nám pomohla evakuace personálem a to v počtu 31 osob. Dalších 8 osob evakuovali hasiči z prostor ve druhém patře budovy. Hasiči velmi rychle lokalizovali a zlikvidovali zahoření v uzavřené technické místnosti v přízemí," popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči poté provedli odvětrání a ochlazení zakouřených prostor. Zásah se obešel bez zranění. 

"Na místě nyní probíhá došetřování příčiny a vzniku požáru ve spolupráci s policií. S největší pravděpodobností půjde o zahoření od elektroinstalace," dodal Hošák. Škoda je předběžně 300 tisíc korun.

Hasiči z Olomouckého kraje získali ocenění za vývoj unikátních odtahových vozíků

Odborná anketa Hasič roku přinesla ocenění také pro příslušníky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Sedmnáctičlenná porota ocenila v kategorii kolektiv roku olomouckou skupinu pro evakuaci elektromobilů. Profesionální hasiči z regionu...

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor

Štítky požár, domov seniorů, evakuace, hasiči, Dřevohostice, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.