úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Hranice v neděli před zámkem rozsvítí první svíci na obřím adventním věnci

Na obří adventní věnec se mohou těšit obyvatelé Hranic na Přerovsku. Několikametrový kovový korpus vyrobily místní technické služby, o nastrojení se postarají studenti lesnické školy. Adventní věnec bude na prostranství před hranickým zámkem.

"Městská firma Ekoltes Hranice vyrobila kovový korpus věnce a čtyři svíce, Střední lesnická škola Hranice provede jeho základní vyzdobení chvojím. O dozdobení se v pátek postarají pracovníci Městských kulturních zařízení. Vánoční výzdoba v Hranicích tak bude opět o něco bohatší," uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

O první adventní neděli 28. listopadu ve 14. hodin město slavnostně na věnci rozsvítí první svíčku. "Pozváni byli ti, kteří se na instalaci podíleli, v čele s iniciátorem celé akce hranickým děkanem Františkem Dostálem," podotkl mluvčí. 

Konstrukce adventního věnce má v průměru pět metrů, průměr vnitřního kruhu je tři metry. Výška věnce je 1,5 metru, svíčky mají přibližně dvojnásobnou výšku.

Historické nádraží v Teplicích se dočká oprav. Vznikne tam muzeum Hranické propasti

Město Hranice se rozhodlo zachránit architektonicky cennou budovu vlakového nádraží v Teplicích nad Bečvou poblíž vyhledávané Hranické propasti. Vznikne tam moderní informační centrum a muzeum. Jiná nádraží v Olomouckém kraji, například místní...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Hranice

Štítky Advent, věnec, svíčka, neděle, Střední lesnická škola, Hranice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.