úterý 25. ledna 2022 Miloš

Sražený chlapec od nehody odešel, pak ale musel do nemocnice. Policie hledá svědky nehody

Policisté žádají veřejnost o pomoc s objasněním nehody, při které auto v Přerově srazilo třináctiletého chlapce. Řidič okamžitě po kolizi zastavil a zjišťoval, co se stalo. Vypadalo to, že se nehoda obešla bez větších následků a hoch z místa odešel. Až později ale zjistil, že je zraněný. Nehodou se tak zabývá policie, která hledá řidiče vozu i svědky události.

K dopravní nehodě došlo ve středu v 7:35 na ulici Generála Štefánika v Přerově. Auto jedoucí ve směru od Horní Moštěnice nezastavilo před přechodem pro chodce a došlo ke střetu s třináctiletým chlapcem, který upadl na silnici. Podle poznatků policie se mělo jednat o tmavé osobní auto pravděpodobně ve variantě combi. „Dosud nezjištěný řidič ihned zastavil a zjišťoval, co se stalo. Mezitím ale chlapec odešel směrem k budově gymnázia. Řidič poté z místa nehody odjel,“ popsala událost policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Později se ale zjistilo, že hoch utrpěl úraz, se kterým zamířil na ošetření do nemocnice. „Naštěstí se nejednalo o vážné zranění. Nehoda je nadále v šetření,“ podotkla Zajícová.

V Přerově zloději vykradli pokladničku na dobročinné účely. Naštěstí zůstalo přes 30 tisíc korun

Pokladničku na náměstí v Přerově, do které lidé od začátku adventu vhazovali peníze na dobročinné účely, vykradli neznámí zloději. Vylomili boční sklo a s největší pravděpodobností vzali část peněz. I přesto v kasičce zůstalo přes 30 tisíc...

Policie tak nyní hledá svědky situace i samotného řidiče, aby zjistili další informace o průběhu nehody. „Všechny poznatky je možné sdělit na lince 158 nebo přímo policejnímu inspektoru, který nehodu šetří na telefonní číslo 775 131 808. Byli bychom také rádi za poskytnutí záznamů z kamer vozidel, která v danou dobu místem nehody projížděla,“ říká za Policii České republiky Miluše Zajícová.

Chlapcům ujel autobus, v mrazivé noci šli přes dvacet kilometrů do Prostějova pěšky. Pátral po nich vrtulník

Policisté, psovodi a vrtulník s termovizí pátrali v noci na pondělí na Prostějovsku po dvou chlapcích, kteří se nevrátili domů. Nakonec je nad ránem našli promrzlé na předměstí Prostějova. V Brodku u Konice jim ujel autobus, tak se v mrazivé noci...

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Doprava, nehoda, auto, Policie ČR, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.