úterý 25. ledna 2022 Miloš

Datum svatby se šesti dvojkami. V Přerově chystají termíny i na únor

I mimo hlavní svatební sezonu eviduje přerovská matrika zájem snoubenců o zajímavé termíny, které přinese letošní rok. Svatby tak trochu netradičně proběhnou v lednu a v únoru v datech 22. 1. 2022 a 22. 2. 2022. Loni v Přerově uzavřelo sňatek 143 párů, před dvaceti lety byl zájem výrazně vyšší. Do manželství tehdy vstupovalo až 300 párů ročně.

Loňský zájem o svatby v Přerově zhruba o dvě desítky převýšil statistiku z roku 2020. Největší zájem byl o svatbu ve slavnostní síni přerovského zámku. Snoubenci ale volili i jiná místa – v parku Michalov bylo uzavřeno sedm manželství, na zahradě restaurace U Aničky tři, ve sportovním areálu v Kozlovicích jedno a ve Věžkách také jedno. Dva páry se pak rozhodly pro sňatek ve Výklekách. „Neobvyklé místo pro začátek společného života si vybrali rovněž novomanželé, kteří chtěli oddat v altánku uprostřed rybníka v Tučíně. Vyhověli jsme jim,“ vzpomněla vedoucí matriky Marta Dostalová.

V Přerově zloději vykradli pokladničku na dobročinné účely. Naštěstí zůstalo přes 30 tisíc korun

Pokladničku na náměstí v Přerově, do které lidé od začátku adventu vhazovali peníze na dobročinné účely, vykradli neznámí zloději. Vylomili boční sklo a s největší pravděpodobností vzali část peněz. I přesto v kasičce zůstalo přes 30 tisíc...

Radní města už v září odsouhlasili čtyřiačtyřicet oficiálních termínů a svatebních míst pro rok 2022 – v Přerově jsou těmito místy zámecká síň na Horním náměstí 1 a městský park Michalov. „Termíny sňatků byly vybrány tak, aby v daných místech nedošlo ke kolizi s naplánovanými akcemi a snoubenci i svatebčané se nemuseli kvůli tomu potýkat s problémy. Víme například, že letos se má sanovat vlhké zdivo na nádvoří a v suterénních prostorách zámku – máme přislíbeno, že práce by měly být směřovány do mezer mezi obřady, aby neměly vliv na svatby ve schválených termínech,“ podotkla Jitka Kočicová z přerovského magistrátu. 

Připomněla i to, že zhruba deset párů každý rok chce oddat mimo stanovené dny a najdou si v rámci správního obvodu i jiné lokality pro své „ano“. „V Přerově platí, že kdo chce vstoupit do manželství na zámku, neplatí žádný poplatek – na všech ostatních místech uhradí snoubenci jednorázově tisíc korun,“ doplnila matrikářka Marta Dostalová.

Na několik měsíců zavřeno. Kaufland v Olomouci projde modernizací

Po otevření druhé prodejny Kauflandu v Olomouci začne modernizace původní, dvacet let staré pobočky ve Štursově ulici. Hypermarket nedaleko hlavního vlakového nádraží bude zavřený několik měsíců, zákazníky od něj k nové pobočce dopraví také...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky Svatba, obřad, Přerov, matrika, park

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.