úterý 25. ledna 2022 Miloš

Neznámý zloděj ukradl na trati u Přerova téměř dva kilometry kabelů

Téměř dva kilometry kabelů ukradl neznámý zloděj mezi trakčními sloupy u železniční trati v přerovské místní části Dluhonice. Stalo se tak během druhé etapy rekonstrukce železniční stanice Přerov. Vedení ještě nebylo zapojeno, bezpečnost na železnici tak nebyla ohrožena. Stavební společnosti způsobil zloděj škodu za 230 tisíc korun.

Kabely pachatel ukradl někdy v době od poloviny prosince, jejich zmizení bylo zaznamenáno tento týden v úterý. "Ve směru od Přerova na Olomouc mezi několika trakčními sloupy a kabelovými šachtami ustřihl a odcizil sedm kusů nových měděných kabelů o celkové délce 1785 metrů. Elektrický kabel nebyl pod proudem, protože se jednalo o nově instalované a nezapojené vedení, proto nedošlo k ohrožení bezpečnosti na železnici," řekla mluvčí Miluše Zajícová.

V Přerově zloději vykradli pokladničku na dobročinné účely. Naštěstí zůstalo přes 30 tisíc korun

Pokladničku na náměstí v Přerově, do které lidé od začátku adventu vhazovali peníze na dobročinné účely, vykradli neznámí zloději. Vylomili boční sklo a s největší pravděpodobností vzali část peněz. I přesto v kasičce zůstalo přes 30 tisíc...

Podle Správy železnic se událost dotkla druhé etapy rekonstrukce železniční stanice Přerov. "Ta řeší celkovou rekonstrukci výhybny Dluhonice a navazujícího traťového úseku do Prosenic včetně přesmyku. Správa železnic nebyla krádeží poškozena, šlo o nezapojené kabely k zatím nepředaným objektům. Škoda tak vznikla pouze na straně zhotovitele stavebních prací," uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Krádež neohrozí plánovaný termín ukončení stavby.

Rekonstrukce další části železniční stanice Přerov za 3,8 miliardy korun začala na začátku roku 2020, jejím cílem je zvýšit traťovou rychlost, zkrátit jízdní doby vlaků a zvýšit bezpečnost provozu. Modernizace tohoto důležitého železničního uzlu, ve kterém se pomocí výhybny u Dluhonic stýkají tři hlavní železniční tratě, má skončit letos. Stavba navazuje na již hotové modernizace traťových úseků z Přerova do Hranic na Moravě a do Olomouce i na dokončenou první etapu přestavby přerovského uzlu.

Zloději u Čekyně vypustili rybník a ukradli vzácné generační hejno línů

Neznámí zloději vypustili u Čekyně na Přerovsku rybník a ukradli z něj ryby za 30 tisíc korun. Největší škoda je podle přerovských rybářů v tom, že přišli o generační hejno línů určené pro další rybníky, které pěstovali několik posledních let.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky krádež, kabel, železnice, zloději, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Ševčík

Elektrický kabel nebyl pod proudem, protože se jednalo ..........Naneštěstí, jinak mohla být krádež vyřešena.

pátek, 21. ledna 2022, 15:51

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.