pátek 29. května 2020 Maxim

U Přerova se srazila dvě auta, čtyři lidé se zranili

Čtyři lidé se včera odpoledne zranili při nehodě dvou osobních aut na tahu mezi Olomoucí a Přerovem. Ke střetu došlo u odbočky na místní část Žeravice, na místě zasahovala také letecká záchranná služba. Komunikace byla 1,5 hodiny uzavřená, znovu zprovozněna byla v 18:15, řekli mluvčí záchranné služby a policie. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Nehoda se stala v 16:45 na silnici I/55 ve směru z Olomouce na Přerov. Obě auta jela ve směru od Olomouce. Jedno z osobních vozidel, ve kterém cestoval pouze řidič, narazilo do vozidla jedoucího před ním, v němž cestovali tři dospělí a dítě. "Auto zastavilo v důsledku dopravní situace, kdy před ním jedoucí vozidlo odbočovalo směrem na Žeravice," uvedla policejní mluvčí.

Na místě zasahovaly tři posádky záchranné služby včetně letecké záchranné služby. "Letecký transport si vyžádalo zranění dvaačtyřicetileté ženy pro středně těžká zranění postihující více částí těla. Dvě další osoby, oba muže, se zhmožděninami a poraněními dolních končetin po ošetření přepravila posádka do traumacentra olomoucké fakultní nemocnice," řekl mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák. Čtvrtého zraněného muže převezli záchranáři se zhmožděninami hrudníku do přerovské nemocnice.

Komunikace byla do 18:15 uzavřená v obou směrech. Alkohol byl podle policejní mluvčí u obou řidičů vyloučen dechovými zkouškami. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřuje policie, dodala Urbánková.

Čtěte více:

Autoři | Foto FB ZZSOK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.