pondělí 10. května 2021 Blažena

Prostějovsko

Na Prostějovsku se chystají nejméně čtyři důležité opravy dálnic a silnic I. třídy

V letošním roce chystá ředitelství silnic a dálnic několik podstatných oprav. Všechny opravy odhadem vyjdou na 601 milionů korun.

Žena vstoupila Chevroletu přímo do jízdy

Ve čtvrtek 7. ledna 2020 před osmou hodinou ranní jel pětapadesátiletý řidič s automobilem Chevrolet kolem linkového autobusu stojícího v zastávce v Krasické ulici v Prostějově. Z autobusu vystoupila dvaatřicetiletá žena, která se ihned rozhodla...

Nedobrzdila a po střetu s Octavií zůstala ve voze zaklíněná

V úterý 5. ledna 2021 v 6:00 hodin došlo na dálnici D46, v připojovacím pruhu z ulice Dolní v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních vozidel.

Opět vyhrožoval sebevraždou. Chtěl do blázince, ale skončil na záchytce

Osmačtyřicetiletý muž v pondělí na Prostějovsku policistům hrozil, že si chce ublížit. A nebylo to od něj poprvé. Chtěl být umístěn do psychiatrické léčebny, měl však dvě promile alkoholu a skončil na záchytné stanici.

Lupičům cukroví hrozí trestní sazba až 8 let

V pátek 1. ledna přijali policisté oznámení o dvou krádežích cukroví z balkonu bytu v panelovém domě na sídlišti E. Beneše v Prostějově.

Řidiče posilněné marihuanou prozradil orientační test

Správní orgán bude v následujících dnech řešit případy dvou řidičů, kteří měli pozitivní orientační testy na návykové látky.

Prostějovská radnice chce na silnicích ve městě měřit rychlost aut

Automatické měření rychlosti projíždějících automobilů plánuje zavést na některých komunikacích ve městě prostějovská radnice. Chce tímto způsobem zvýšit bezpečnost silničního provozu. Záměr už schválila městská rada a úředníci zahájí přípravy....

Pražská firma znečistila pole na Hané tisíci tunami kalů. Náprava bude stát čtvrt miliardy

Pražská firma nelegálně vyvezla na pole u Kralic na Hané na Prostějovsku 31 tisíc tun kalů z čistíren odpadních vod. Vyčištění orné půdy bude stát 250 milionů korun. Případem se už zabývá policie, která obvinila třiapadesátiletou jednatelku...

Prostějovští policisté dopadli dvojici zlodějů katalyzátorů

Prostějovští policisté dopadli dvojici mužů podezřelou z rozsáhlé série krádeže katalyzátorů z osobních aut. Odcizili je podle kriminalistů ze 14 vozidel, a to především na území Prostějova, v jednom případě šlo o Konici. Škoda byla vyčíslena na...

Muzeum a galerie Prostějov zve na kreativní odpoledne v pravěku

Nakreslit dinosaura, mamuta nebo jiného pravěkého tvora, budou mít příležitost malí i velcí návštěvníci Muzea a galerie v Prostějově. U příležitosti výstavy Cesty do pravěku aneb ve stopách Zdeňka Buriana, se 19. ledna chystá kreativní odpoledne.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.