čtvrtek 28. ledna 2021 Otýlie

Prostějovsko

Opět vyhrožoval sebevraždou. Chtěl do blázince, ale skončil na záchytce

Osmačtyřicetiletý muž v pondělí na Prostějovsku policistům hrozil, že si chce ublížit. A nebylo to od něj poprvé. Chtěl být umístěn do psychiatrické léčebny, měl však dvě promile alkoholu a skončil na záchytné stanici.

Lupičům cukroví hrozí trestní sazba až 8 let

V pátek 1. ledna přijali policisté oznámení o dvou krádežích cukroví z balkonu bytu v panelovém domě na sídlišti E. Beneše v Prostějově.

Řidiče posilněné marihuanou prozradil orientační test

Správní orgán bude v následujících dnech řešit případy dvou řidičů, kteří měli pozitivní orientační testy na návykové látky.

Prostějovská radnice chce na silnicích ve městě měřit rychlost aut

Automatické měření rychlosti projíždějících automobilů plánuje zavést na některých komunikacích ve městě prostějovská radnice. Chce tímto způsobem zvýšit bezpečnost silničního provozu. Záměr už schválila městská rada a úředníci zahájí přípravy....

Pražská firma znečistila pole na Hané tisíci tunami kalů. Náprava bude stát čtvrt miliardy

Pražská firma nelegálně vyvezla na pole u Kralic na Hané na Prostějovsku 31 tisíc tun kalů z čistíren odpadních vod. Vyčištění orné půdy bude stát 250 milionů korun. Případem se už zabývá policie, která obvinila třiapadesátiletou jednatelku...

Prostějovští policisté dopadli dvojici zlodějů katalyzátorů

Prostějovští policisté dopadli dvojici mužů podezřelou z rozsáhlé série krádeže katalyzátorů z osobních aut. Odcizili je podle kriminalistů ze 14 vozidel, a to především na území Prostějova, v jednom případě šlo o Konici. Škoda byla vyčíslena na...

Muzeum a galerie Prostějov zve na kreativní odpoledne v pravěku

Nakreslit dinosaura, mamuta nebo jiného pravěkého tvora, budou mít příležitost malí i velcí návštěvníci Muzea a galerie v Prostějově. U příležitosti výstavy Cesty do pravěku aneb ve stopách Zdeňka Buriana, se 19. ledna chystá kreativní odpoledne.

Řidička nedala přednost a střetla se s řidičem pod vlivem

V pondělí po osmé hodině ráno se střetla dvě osobní auta na křižovatce ulic Olomoucké, Konečné a Za Olomouckou v Prostějově. Řidička nedala přednost při výjezdu z nákupní zóny. Řidiči druhého vozidla byl naměřen alkohol v dechu.

Kvůli poplašeným zvířatům napadl svého souseda. Ovladač od dronu mu hodil do rybníka

Policie uzavřela případ, který se stal 7. září v Němčicích na Hané. Čtyřiatřicetiletý muž pořizoval fotografie své rodiny prostřednictvím bezpilotního dronu. To se ale nelíbilo jednomu ze sousedů, který v rozčílení z poplašeného zvířectva pilota...

Muž v lese nalezl leteckou pumu a dělostřeleckou minu

Dva kusy munice nalezl ve středu 2. prosince osmapadesátiletý muž z Prostějova v lese mezi obcemi Protivanov a Skelná Huť. Svůj nález oznámil policii, která na místo vyslala pyrotechnika. Ten munici na bezpečném místě zlikvidoval řízeným odpálením.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.