úterý 26. května 2020 Filip

Senioři si dnes mají možnost vyzkoušet střelbu na laserové střelnici nebo sportovní disciplíny. Umožní jim to akce Aktivní senior

Dne 28. května 2019 si dříve narození spoluobčané opět budou moci zasoutěžit, a to v Kolářových sadech.

Aktivní senior nabídne zábavu i poučení. Soutěžící budou plnit patnáct úkolů. Nikdo se nemusí bát, že by je nezvládl, jelikož jsou uzpůsobeny věku. Na stanovištích se budou prověřovat znalosti z různých oborů. Půjde například o základy první pomoci, dopravní předpisy, poznávání přírodnin, památky našeho města, trénink paměti, střelba na laserové střelnici, požární ochrana a sportovní disciplíny.

Cílem soutěže je zpestřit život seniorům, a hlavně vytvořit příjemnou atmosféru s bonusem získání pěkných cen. Soutěž je určena pro ženy i muže, kteří v letošním roce dosáhnou šedesáti let a víc. Přihlásit se mohou tříčlenná družstva i jednotlivci přímo na místě. Družstva si mezi sebou utvoří sami senioři při registraci na startu.

Soutěžní disciplíny připraví strážníci, policisté, hasiči, studenti Střední zdravotnické školy, pracovníci Českého svazu ochránců přírody Iris, Sportcentrum a samozřejmě zástupci Městské knihovny. Pro soutěžící je připraven i doprovodný program. Pracovníci hvězdárny připraví zajímavou přednášku, lektorka Nordic walking Lenka Sehnalová ukázku chůze se severskými holemi. Družstva i jednotlivci, kteří se umístí na prvních třech místech, získají diplom, poukázku do lékárny a další věcné ceny. Nikdo ze soutěžících neodejde s prázdnou, pro každého je nachystán dárek. Zajištěno je i občerstvení.

Sraz účastníků, prezence a vyzvednutí soutěžních kartiček proběhne na stanovišti „START“ u hvězdárny od 9 hodin. Vlastní zahájení je naplánováno o hodinu později. Vhodné je mít sportovní oblečení a obuv.  

Akci připravila Městská policie Prostějov společně s Městskou knihovnou ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Magistrátu města Prostějova, Zdravým městem Prostějov a jeho dalšími partnery, vše pod záštitou statutárního města Prostějova.

Autoři | Tisková zpráva | Foto prostejov.eu

Štítky senior, policie, zábava, akce, Prostějov

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.