čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Konec vyšetřování smrti dvou dívek u Pivína. Policie potvrdila, že dívky ukončily život dobrovolně

Policisté ukončili vyšetřování tragické události na železniční trati u Pivína na Prostějovsku, kde v březnu vlak srazil a usmrtil dvě dívky. Případ byl odložen s tím, že bylo vyloučeno cizí zavinění, řekl dnes mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Z vyšetřování vyplynulo, že nešlo o nehodu, dívky ukončily život dobrovolně. Ve statistikách tragických železničních nehod jde o mimořádný případ.

Podle serveru Blesk.cz bylo dívkám 18 a 19 let. Obě si lehly na koleje a zanechaly na místě dopis na rozloučenou. Dívky srazil v zatáčce osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou. „Provedeným prověřováním bylo vyloučeno cizí zavinění a věc byla v souladu se zákonem odložena," uvedl mluvčí policie.

PSALI JSME: Společná sebevražda dvou dívek. Lehly si na koleje a čekaly, až je přejede vlak

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala jde o mimořádný případ. „Pokud k něčemu takovému dojde, je to výjimečné a ve většině případů jde o nešťastnou náhodu, kdy ty děti přecházejí přes koleje a zkracují si cestu, a ne, že tam šly spáchat sebevraždu," řekl dnes Drápal.

Podobný případ se stal před dvěma lety v dubnu, kdy u Mlékojed na Mělnicku srazil vlak dvě mladé dívky, na místě zemřely. Bylo jim zhruba 15 let. Neštěstí se stalo na železničním přejezdu, výstražná signalizace tam podle vyšetřování Správy železniční dopravní cesty fungovala. Obdobná tragická událost se stala také v Brně-Komárově. Rychlík tam v dubnu 2009 srazil dva chlapce ve věku deset a 11 let, kteří přebíhali trať.

Autoři | Foto nadrazniulice.blogspot.com

Štítky ČR, policie, nehoda, železnice, úmrtí, Prostějovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.