sobota 22. února 2020 Petr

Prostějov žádá dotace na projekty prevence kriminality, chtějí třeba rozšířit kamerový systém

Každoročně v rámci prevence kriminality město překládá Ministerstvu vnitra ČR projekty s žádostmi o dotace. Totéž činí dle potřeb i směrem k Olomouckému kraji. Radní si teď schválili například projekt na podporu rozšíření městského kamerového systému.

„Radní na svém posledním jednání schválili projekt prevence kriminality ve městě Prostějově, konkrétně rozšíření městského kamerového systému - pro analytickou práci se záznamy a schválili také podání dotační žádosti z programu pro sociální oblast 2020 Olomouckého kraje,“ nastínil primátor František Jura (ANO). Předpokládaná celková výše nákladů spojených s projektem by měla činit tři stovky tisíc korun, celková výše požadované dotace z Olomouckého kraje by měla být 150 tisíc korun, což je maximální možná výše dotace.

Dalším chtěným projektem, kde se bude Prostějov ucházet o dotační finance, je program prevence kriminality na místní úrovni. 

„Zde budeme žádat Ministerstvo vnitra ČR o podporu na IV. etapu forenzního značení syntetickou DNA a vybavení mobilního pracoviště a Návazné pobyty pro děti. O projekty je ze strany obyvatel zájem, a proto v nich hodláme dále pokračovat. Předpokládaná celková výše nákladů spojených se zpracovanými projekty prevence kriminality v roce 2020 by měla činit 1.3 milionu korun, celková výše požadované dotace ze státního rozpočtu pak 707 tisíc korun,“ doplnila náměstkyně Alena Rašková (ANO).

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto prostejov.eu

Štítky Prostějov, dotace, město, prevence kriminality

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.