sobota 6. června 2020 Norbert

Nakažený muž zůstává na prostějovském infekčním oddělení

V péči lékařů infekčního oddělení Nemocnice Prostějov zůstává Japonec, u něhož byla jako u prvního v Olomouckém kraji potvrzena nákaza novým typem koronaviru. „Jeho stav je stabilizovaný," řekla dnes mluvčí Nemocnice Prostějov Radka Miloševská. V Olomouckém kraji byly k dnešnímu ránu potvrzeny tři případy nákazy koronavirem. Manželský pár z Litovle, který byl lyžovat v Itálii, se léčí v domácí karanténě.

Nakažený Japonec bydlí v Olomouci a byl na služební cestě v Anglii. Zdržel se nějakou dobu také v Mnichově. Muž byl po návratu do Česka od začátku března v karanténě. Žije sám, a protože se u něj příznaky nemoci postupně zhoršovaly, kontaktoval lékaře.

Nemocnice Prostějov má jako jediná v Olomouckém kraji infekční oddělení s 18 pokoji a 30 lůžky. „V případě epidemie koronaviru na území kraje jsme schopni jeho kapacitu až ztrojnásobit," řekl již dříve  hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).

Kvůli hrozbě šíření nového typu koronaviru jsou v Olomouckém kraji až do odvolání uzavřena divadla, kina, sportovní haly, knihovny i olomoucká zoo. Zrušena byla řada kulturních akcí. Odložen byl i festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který měl být v březnu v Olomouci. „Náhradní termín konání akce je v jednání," řekla dnes mluvčí festivalu Aneta Králová.

Odložena byla také mezinárodní konference obecních policií, kterou měla na začátku dubna hostit Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Na konferenci mělo přijet více než 200 účastníků z České republiky, Polska a Slovenska. „Nový termín zatím nebyl stanoven," sdělil manažer konference Pavel Boháč.

V Česku bylo dnes ráno evidováno 64 případů nákazy novým typem koronaviru. Žádný z pacientů se zatím z nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, nevyléčil. U pacientů se zatím stále daří dohledávat původ nákazy a hygienici se stále snaží najít lidi, se kterými byli v kontaktu.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky zdraví, nemocnice, koronavirus, Olomoucký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.