neděle 29. března 2020 Taťána

Prostějovská likérka dodává nemocnicím líh na desinfekci

Stovky litrů konzumního lihu, kterým lze nahradit desinfekci, začala zdarma distribuovat do nemocnic v Olomouckém kraji společnost Palírna U Zeleného stromu v Prostějově. První zásilka byla ve středu doručena do Fakultní nemocnice Olomouc, řekl ředitel prostějovského výrobního závodu palírny Michal Šoman.

„Čas je v tuto chvíli neúprosný, nemá smysl čekat. Na dnešek proto máme naplánováno další stáčení konzumního lihu, který budeme distribuovat do všech krajských nemocnic, které o něj projeví zájem," uvedl Šoman. Nemocnice, které mají o konzumní líh určený k desinfekci zájem, se podle Šomana mohou prostějovské likérce ozvat.

Palírna U Zeleného stromu je stále v provozu a kvůli šíření nového koronaviru zpřísnila bezpečnostní opatření. „Ke zpřísnění pravidel provozu jsme přistoupili ještě dříve, než přišla státní nařízení. Do našeho závodu nemá až do odvolání povolen vstup nikdo jiný než zaměstnanci a nutné zásobování. Všem je také při příchodu preventivně měřena teplota a směny jsme nastavili tak, aby se zde potkávalo najednou co nejméně lidí. Všichni se zde pohybují pouze s rouškou a po celém závodu jsme rozmístili desinfekční gely," uvedl Šoman.

Průměrná roční produkce likérky činí zhruba 100.000 hektolitrů alkoholických nápojů. V roce 2012 firma dokončila přesun výroby likérů z Ústí nad Labem do Prostějova, kde už pět století funguje Palírna U Zeleného stromu.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, správa, nápoje, firmy, koronavirus, Olomoucký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.