čtvrtek 22. dubna 2021 Evžénie

Město Prostějov díky dotaci rozšířilo plochy krajinné zeleně. Vysázelo se 31 listnatých stromů a 1 200 keřů

Statutární město Prostějov, prostřednictvím oddělení dotací a projektového řízení, podalo žádost o dotaci na realizaci projektu „Rozšíření zeleně v blízkosti ulice Říční“ v rámci 131. výzvy vyhlášené Ministerstvem životního prostředí k předkládání žádostí o poskytnutí podpory z Operačního programu životní prostředí 2014 – 2020 a bylo úspěšné.

„Předmětem projektu je rozšíření ploch krajinné zeleně v lokalitě zvané Močidýlka, nacházející se v okolí řeky Hloučely. Na ploše o rozloze asi 1,7 hektaru bylo vysázeno 31 listnatých stromů, 1 200 keřů, byl vyset trávník, doplněna cestní síť a pořízen mobiliář. Řešené území je součástí významného krajinného prvku vodního toku Hloučela a související údolní nivy,“ vysvětlil primátor Prostějova František Jura.

Žádost o dotaci, dle jeho vyjádření, splnila formální náležitosti a kritéria přijatelnosti projektu, prošla věcným hodnocením a byla schválena k finanční podpoře. Maximální výše dotace činí 371 504,62 korun což je 80 procent z celkových způsobilých výdajů projektu.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky Prostějov, zeleň, dotace, PV

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.