sobota 28. listopadu 2020 René

Mladík bez řidičáku boural v kradeném autě, z místa odešel po svých, do cíle se vydal na následně ukradeném kole

Včera odpoledne odcizil mladík osobní auto VW Golf, které nechal jeho majitel na chvíli odstavené před domem s klíčky v zapalování. Zloděj po pár minutách jízdy havaroval mimo komunikaci do pravého příkopu. Při nehodě neutrpěl žádná zranění, a tak bez potíží vystoupil z auta a došel pěšky do obce Mořice. Zde našel u domu neuzamčené kolo, na které bez váhání nasedl a odjel původně zamýšleným směrem. Cestou mladíka však zadržela policejní hlídka a skončil na policejní služebně, kde se ukázalo, že ani nevlastní řidičský průkaz.

Včera odpoledne se na nás obrátil mladý muž, že mu před malým okamžikem někdo odcizil osobní auto, které měl odstavené před domem v obci Němčice nad Hanou i s klíčky v zapalování. Policejní hlídky ihned dostaly informace z operačního střediska a začalo pátrání po vozidle i pachateli,“ uvedla k případu mluvčí policie Miluše Zajícová.

Mladíka se policii podařilo po půlhodině od oznámení zadržet. Ke škodě majitele bohužel i za tak krátkou dobu stihl zloděj auto značky VW Golf nabourat. 

Šetřením události vyšlo najevo, že mladistvý pachatel využil situace, kdy klíče od vozidla byly v zapalování, nasedl a odjel. Projel obcí Mořice směrem na Vrchoslavice a přibližně půl kilometru za Mořicemi jízdu nezvládl a havaroval mimo komunikaci do pravého příkopu. Nehodu ustál bez zdravotní újmy, bez potíží z vozidla vystoupil a vrátil se pěšky zpátky do obce Mořice, kde našel na kraji dědiny u jednoho z domů neuzamčené jízdní kolo, na které bez výčitek svědomí nasedl a odjel původně zamýšleným směrem na Vrchoslavice okolo auta, které naboural. Do cíle ale nedojel, protože byl zadržen policejní hlídkou a skončil na policejní služebně. Později se zjistilo, že se mladík projížděl autem bez patřičného oprávnění, které je k řízení potřeba,“ dodala k případu Zajícová. 

Po provedené dechové zkoušce se však nepotvrdilo, že by byl mladík pod vlivem alkoholu.  Majitel havarovaného golfu škodu předběžně stanovil na 15 tisíc korun. Po zadokumentování případu byl mladík propuštěn na svobodu, nicméně je podezřelý z trestných činů krádež a neoprávněné užívání cizí věci. Při rozhodování o trestu bude soud zajisté přihlížet i k tomu, že se podezřelý uvedeného jednání dopustil v době nouzového stavu. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky doprava, nehoda, Prostějov, krádež auta, krádež kola

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.