neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

Prostějov letos finančně uleví trhovcům a nebude vybírat nájemné za užívání dřevěných stánků

Rada města Prostějova se rozhodla, že vzhledem k aktuálním vládním opatřením, která komplikují jak běžný život, tak i podnikání, pomůže všem trhovcům a finančně jim uleví za pronájmy stánků. Nájemné za užívání dřevěných prodejních stánků pro letošní prodej zboží nebude vybírat.

Koronavirová nákaza komplikuje jak běžný život, tak i podnikání. Rada města Prostějova proto ve vztahu k letošnímu vánočnímu jarmarku přistoupila k opatření, které trhovcům finančně uleví za pronájmy stánků.

„Zcela nedávno jsme informovali o výši nájemného za užívání dřevěných prodejních stánků a výši poplatku za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku v rámci prostějovského vánočního jarmarku konaného v roce 2020. Nyní jsme se rozhodli pomoci trhovcům a nájemné snižujeme,“ uvedl primátor František Jura.

„Vzhledem k aktuálním vládním opatřením a vyhlášeným nouzovým stavem je zcela logické, že jakákoli pomoc se hodí, a proto se nájemné za užívání dřevěných prodejních stánků pro letošní prodej zboží nebude vybírat,“ doplnil 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil. 

Letošní vánoční trhy i oslavy budou skutečně jiné. Výzdoba náměstí bude tradiční, ale prodej při vánočním jarmarku bude omezen. Proto věříme, že tento bonus bude pro trhovce atraktivní. Zda se vše podaří, bude v konečném důsledku záležet na pondělním rozhodnutí vlády o možném rozvolňování opatření,“ uzavřela náměstkyně primátora Milada Sokolová. Sleva by se netýkala prodejců stánků s alkoholem.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Prostějov.eu

Štítky Prostějov trhy, stánky, Vánoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.