středa 27. ledna 2021 Ingrid

Žádného přestupku jsem se nedopustil, pes vodítko měl, akorát si ho nesl v tlamě, tvrdil muž strážníkům

Při běžném dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci všimli muže, který je se svým psem na procházce, ale jeho čtyřnohý mazlíček si pobíhá na volno bez vodítka. Když hlídka muže upozornila na to, že se dopouští přestupku, nestačila se divit jeho odpovědi.

Žádného přestupku jsem se nedopustil, můj pes vodítko měl, akorát si ho nesl v tlamě,“ tvrdil muž strážníkům. Dle vyhlášky je však třeba, aby psi na všech veřejných prostranstvích města Prostějova byli na vodítku, s výjimkou tzv. výběhových louček, kde se pes může pohybovat na volno. Takových míst je na území města Prostějova šestnáct. Výběhové loučky jsou označeny cedulkou s piktogramem psa. Na žádném v takových míst však muž nebyl.

 Jednání šestatřicetiletého muže projedná příslušný správní orgán. Za porušení obecně závazné vyhlášky mu hrozí pokuta do výše 100.000 Kč, “dodala k případu mluvčí policie Tereza Greplová. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Krimi, pes, majitel psa, Prostějovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ivana Silna

Aspoň vám nechali vybehove Loučky. Náš primátor Míra psy nemusí, tak jim vybehove loučky v Olomouci zrušil úplně. Kdyby se radši zaměřili na nesběrače hoven udělali by lidstvu mnohem větší službu

pondělí, 30. listopadu 2020, 11:08

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.