pondělí 14. června 2021 Roland

Město Prostějov připravuje webový portál s informacemi pro turisty

Prostějovská radnice připravuje webový portál s informacemi pro turisty, kde budou například údaje o turistických trasách, nabídce virtuálních prohlídek města, parkování, kulturních akcích a také o zvýhodněných balíčcích služeb pro návštěvníky města. Radnici k tomuto počinu inspirovaly podobně zaměřené webové stránky Dvora Králové nad Labem či Olomouce.

"Rádi bychom turistům ukázali, že také náš region a město mají co nabídnout, že je tady mnoho zajímavých míst, která stojí za vidění," uvedl primátor František Jura (ANO). Zástupci radnice budou nyní s dodavatelem webových stránek města jednat o obsahu chystaného portálu pro turisty, jeho struktuře i nabídce funkcí. 

Firma má podle primátora s webovými portály tohoto druhu bohaté zkušenosti. "Vytvořila turistické stránky například ve Dvoře Králové nad Labem, portál pro Střední Čechy, Český ráj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Jizerské hory a podobně," podotkl Jura, podle kterého turistický portál Prostějova pomůže zviditelnit jak město, tak jeho okolí.

Internetové stránky zaměřené na turisty už delší dobu provozuje Olomouc. Na webu jsou informace o nabídce ubytování, služeb či kulturních akcí ve městě. Lidé se tam dozvědí i další informace o tom, jak lze ve městě trávit volný čas a bude tam i nabídka prohlídek Prostějova.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky turistika, internet, portál, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.