úterý 25. ledna 2022 Miloš

VIDEO: Prostějovští policisté zachránili život prodavači ryb. Mají za to medaile

Praporčík Lukáš Pavelka, nadstrážmistr Vladimír Kotlán a nadstrážmistr Martin Božek. To je trojice prostějovských policistů, která loni den před Vánoci zachránila život prodejci ryb, který dostal infarkt. Policisté doběhli do blízké prodejny pro defibrilátor a muže oživili. Nyní za to dostali na prostějovské radnici poděkování a medaile.

Třiapadesátiletý prodejce ryb zkolaboval loni 23. prosince krátce po půl deváté u svého stánku u obchodní zóny u výpadovky na Olomouc v Prostějově. Poblíž byla tříčlenná hlídka policistů. 

"Najednou přiběhl muž, který je požádal o pomoc. Policisté běželi k místu, kde našli muže v bezvědomí. Zkontrolovali jeho životní funkce a když nenahmatali tep, zahájili masáž srdce," popsala případ mluvčí policie Miluše Zajícová.

Dva z policistů poskytovali první pomoc, třetí běžel do obchodního střediska, kde je pro podobné případy uložen defibrilátor. "S jeho pomocí se jim ještě před příjezdem přivolané záchranné služby podařilo zkolabovaného muže oživit a přivést zpátky k životu," dodala mluvčí policie. Sanitka poté muže převezla do prostějovské nemocnice.

Policistům dnes poděkoval primátor Prostějova František Jura (ANO) a náměstek primátora Jiří Pospíšil (Pévéčko). Policisté dostali také medaile za záchranu života.

"Velmi si cením vašeho činu a jsem nesmírně rád, že v řadách policie slouží lidé, kteří umí zasáhnout tak, jak je to v daný okamžik třeba. Tentokrát záchranou lidského života. Té nejvyšší hodnoty, jakou máme," poděkoval strážcům zákona primátor.

Prostějovští policisté dnes dopoledne oživovali prodavače ryb s infarktem. Zachránili mu život

Prostějovští policisté dnes dopoledne zachránili život třiapadesátiletému prodavači ryb, který zřejmě dostal infarkt. U obchodní zóny v Prostějově u výpadovky na Olomouc použili defibrilátor a prodejce se jim ještě před příjezdem záchranářů...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Prostějov

Štítky medaile, záchrana života, policisté, infarkt, prodavač ryb, defibrilátor, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.