úterý 27. září 2022 Jonáš

Vrahovická se nedávno opravovala, nyní se opět rozkope. Tentokrát kvůli novým chodníkům

Obyvatele Vrahovic, kteří si nedávno protrpěli nekonečné opravy hlavní ulice v této největší prostějovské čtvrti, čekají další stavební práce. Tentokrát bude město opravovat chodníky. Tvrdí, že rekonstrukci Vrahovické ulice a opravy chodníků nešlo udělat naráz.

Problémy s Vrahovickou nekončí. V ulici opravené za miliony byly po dešti kaluže

V nedávno opravené Vrahovické ulici v Prostějově zůstávala po dešti voda. Kaluže se objevovaly v pruhu vyhrazeném pro cyklisty, kteří tak museli buď projíždět vodou, nebo uhýbat do vozovky, kde jezdí auta. Úřady tvrdí, že důvodem byly ucpané...

"Myslím, že město by mělo v případě podobných rekonstrukcí usilovat o to, aby probíhaly současně a co nejméně zatěžovaly běžný život občanů. Je potřeba, aby město a kraj spolupracovaly a podobné investiční akce koordinovaly. Je to další dílek do mozaiky rekonstrukce Vrahovické ulice, kterou od začátku provázaly problémy," zlobí se opoziční zastupitel Martin Hájek (Na rovinu!), který je z Vrahovic.

Oprava Vrahovické ulice odřízla celou čtvrť od centra města, na stavební firmu se navíc snesla vlna kritiky. Několikaměsíční stavební práce skončily loni. Nyní se část Vrahovické opět rozkope, město zde začne opravovat chodníky. 

"První část v délce 232 metrů zahrnuje úsek ulice Vrahovická mezi křižovatkami s ulicemi Tovární a Smetanova. Půjde o kompletní vybourání všech stávajících konstrukcí chodníků. Nové kryty chodníků jsou navrženy z betonové zámkové dlažby, vjezdy mimo chodník z betonové zatravňovací dlažby. Dojde i k rekonstrukci veškerých prvků odvodnění. Na křížení s komunikací ulice Smetanova je navrženo místo pro přecházení chodců," potvrdil primátor Prostějova František Jura (ANO).

První úsek za 5,5 milionu korun má být hotový do konce listopadu, celkově chce město ve Vrahovické ulici opravit téměř 700 metrů chodníků za více než 14 milionů korun.

Opravy výpadovky do Vrahovic provází zdržení, nedodělky a fušeřina, tvrdí město. Stavební firma to odmítá

Opravy důležité výpadovky do Vrahovic přerůstají ve skandál, který Prostějov dlouho nepamatuje. Město některé opravené úseky kvůli nekvalitní práci odmítlo převzít a stavebním firmám zastavilo platby. Navíc vyšlo najevo, že opravy posledního...

Primátor tvrdí, že technicky ani administrativně nešlo obě opravy spojit. "Kdyby se opravovala silnice a zároveň chodníky, absolutně bychom znemožnili přístup lidem k jejich nemovitostem," argumentoval Jura na videoportálu města Prostějova. 

Opravy Vrahovické byla akce kraje, na které se město podílelo. "Opravy chodníků jsou však zakázka čistě města, kterou jsme museli transparentně zadat a vysoutěžit, takže ani administrativně nešlo obě akce spojit," tvrdí Jura.

Obyvatele Vrahovic žádá  schovívavost. "Nebude to pro ně úplně příjemné, protože každý si řekne, proč to nebylo naráz," přiznal primátor Prostějova.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FB Město Prostějov

Štítky Vrahovická, opravy, chodníky, kritika, rekonstrukce, silnice, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.