neděle 26. ledna 2020 Zora

Šumpersko

Řidič kamionu nadýchal přes jedno promile alkoholu

V pondělí 16. prosince půl hodiny po poledni provedli policisté ve Vitošově kontrolu řidiče nákladního vozidla. Během kontroly pak zjistili, že devětačtyřicetiletý muž usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Na Šumpersku se srazila dvě osobní auta. Jedna řidička skončila v nemocnici

Policisté, záchranáři i hasiči zasahovali v neděli večer u dopravní nehody. Na obchvatu mezi obcemi Zvole a Libivá se srazila dvě osobní auta.

Řidič v Šumperku se snažil zaparkovat, naboural při tom čtyři auta

Škodu za předběžně osmdesát tisíc korun způsobil řidič Škody, kterému se v noci na pátek přibližně půl hodiny po půlnoci nedařilo zaparkovat. Při svých manévrech poškodil čtyři zaparkovaná auta.

Auto v Branné zůstalo viset nad potokem

V pátek před třináctou hodinou vyjížděli jeseničtí hasiči k nehodě v Branné. Auto zůstalo po nárazu do mostku viset nad potokem.

Odsouzený muž se snažil vyhnout výkonu trestu. Schovával se na půdě

Šumperští policisté prověřují závažnost okolností a důvodů, které vedly dvaatřicetiletého muže ze Šumperka k tomu, aby se vyhýbal nástupu výkonu trestu odnětí svobody.

Dva muži řídili pod vlivem návykových látek

Dva muži na Šumpersku řídili pod vlivem návykové látky. Jednomu z nich policie naměřila 1,91 promile, u druhého se potvrdil pozitivní test NA amfetamin nebo metamfetamin.

Při krádeži baseballových pálek způsobil škodu za více než čtyřicet tisíc korun

Neznámý pachatel se vloupal do šaten baseballového hřiště v Šumperku a ukradl několik baseballových pálek. Hrozí mu až dva roky ve vězení.

Řidič v zatáčce narazil do zaparkovaného vozu. Byl v silně podnapilém stavu

V sobotu 7. prosince krátce po půl páté odpoledne vyjeli dopravní policisté k nehodě do Jestřebí, kde se řidiči při klesání po místní komunikaci nepodařilo vybrat zatáčku a narazil do zaparkovaného auta.

Mikuláš naděloval i v šumperské nemocnici

Mikulášská nadílka se kromě malých dětí někdy týká i dospělých. Za názorný příklad lze brát nadílku, která zpestřila 5. a 6. prosince dlouhý proces pacientům i personálu na oddělení transfuze a dialýzy v Šumperku.

Šumperk zavře pobočku městské knihovny

Město Šumperk od 1. února příštího roku uzavře pobočku městské knihovny Sever ve čtvrti Temenice. Důvodem jsou vzrůstající náklady na provoz a mzdy zaměstnanců a nedostatečný počet čtenářů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.