neděle 26. ledna 2020 Zora

Šumpersko

Provozovatel skiareálu dostal pokuty ve stovkách tisíců korun. Bez povolení odebíral vodu pro výrobu sněhu

Dvě pokuty v celkové výši téměř 300 tisíc korun uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provozovateli lyžařského areálu v Koutech nad Desnou na Šumpersku za to, že bez povolení odebíral vodu pro výrobu technického sněhu. „Firma K3...

Při placení v obchodě chtěl použít padělané bankovky, teď pachatele hledá policie

Policisté z odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pátrají po neznámém muži a obrací se s žádostí o pomoc na širokou veřejnost. Dotyčný je podezřelý ze spáchání zločinu padělání a pozměňování peněz.

Havárie nákladního auta zkomplikovala dopravu

Nákladní vozidlo havarovalo v pondělí 2. prosince okolo půl deváté večer na Šumpersku. Havárie zkomplikovala dopravu na silnici až do jedenácté hodiny večerní. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění.

Ranní nehodu v Šumperku způsobila nejspíš únava řidiče

Dnes ráno se čelně srazily dvě osobní vozidla poblíž šumperského hřbitova. Nehodu, která na hodinu zablokovala dopravu, způsobila pravděpodobně únava řidiče, který jel do Šumperka směrem od Bludova.

Dnes ráno se v Šumperku čelně srazily dvě osobní vozidla. Silnice u místního hřbitova na které k nehodě došlo, byla zhruba hodinu uzavřená.

Zloděje vyrušil při vloupání do auta majitel. Hrozí mu až tři roky za mřížemi

Ve čtvrtek 28. listopadu se šestatřicetiletý muž z Jeseníku přikradl okolo čtvrté hodiny ráno v Bělé pod Pradědem - Domašově k vozidlům zaparkovaným před rodinným domem a čekal na svou příležitost.

Policisté odhalili pěstírnu konopí. Našli přes dvě stovky rostlin

Více než dvě stovky rostlin konopí objevili policisté na Šumpersku v jednom z rodinných domů. V utajené pěstírně tam dvojice mužů pěstovala konopí již delší dobu, také loni se jim podle policistů podařilo vypěstovat a zpracovat na dvě stovky...

Policisté provádějí namátkové kontroly na honech

Policisté z Odboru služby pro zbraně také letos provádějí namátkové kontroly myslivců přímo na honech. Prozatím navštívili hony v Horních Studénkách, Svébohově, Rapotíně a Vyšehoří, kde zjišťovali, jestli myslivci mají v pořádku doklady a zbraně...

FOTO: Na silnici vytekla kyselina dusičná. Hasiči ji museli přečerpat

Únik kyseliny dusičné na silnici řešili zábřežští a šumperští profesionální hasiči včera po půl osmé večer v Postřelmově. Na silnici vyteklo asi pět litrů kapaliny z kontejneru, který byl umístěný na návěsu kamionu.

V Hrabenově zmizelo kalové čerpadlo, dosud neznámého pachatele teď hledají policisté

Škodu za třicet tisíc má na svědomí neznámý pachatel, jenž se někdy mezi pondělním odpolednem a úterním ránem v Hrabenově zmocnil benzínového kalového čerpadla, konkrétně značky Honda WT20X.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.