čtvrtek 5. prosince 2019 Jitka

Zábřeh soutěží o nejhezčí květinovou výzdobu, motivuje lidi

Radnice v Zábřehu na Šumpersku vyhlásila soutěž o nejkrásnější předzahrádku, balkon a okna. Klání se uskuteční podruhé, radnice tím chce podpořit výzdobu města, řekla mluvčí radnice Lucie Mahdalová. Město tímto způsobem motivovalo lidi i na konci loňského roku, kdy se zaměřilo na nejhezčí vánoční výzdobu. Obyvatele města také například již dříve radnice zapojila do hromadného sázení krokusů na travnatých plochách.

Cílem soutěže je podpořit obyvatele města při zkrášlování předzahrádek bytových a rodinných domů včetně balkonů, teras a lodžií. „Květinovou úpravou svých nemovitostí se občané podílejí na atraktivním vzhledu našeho města, cílem motivační soutěže je mimo jiné zdůraznit, že jsou tyto aktivity pro veřejnost přínosné. Chceme, aby Zábřeh rozkvetl," uvedl starosta a předseda hodnoticí komise František John.

Hodnotit se bude květinová a další výzdoba v několika kategoriích. Zástupci města ocení nejlepší úpravu předzahrádky rodinného domu, nejlepší úpravu u bytového domu a také nejrozkvetlejší okna a květinovou výzdobu balkonu, lodžie či terasy. „Přihlášku navíc může podat i osoba, která o prostor osobně nepečuje, ale zná jméno dotyčného vlastníka nebo pečovatele zkrášleného prostoru a získá jeho souhlas," uvedla mluvčí radnice. Soutěžní fotografie se jménem a adresou mohou lidé posílat do 31. srpna na e-mail zabrehkvete@muzabreh.cz, do zpráv na facebooku města Zábřeh nebo poštou na adresu radnice. Výsledky budou vyhlášeny v září, doplnila Mahdalová.

O zkrášlení veřejného prostoru se stará také samotná radnice. Na sloupech veřejného osvětlení jsou zavěšeny truhlíky, rozkvétají také letničkové záhony. Na jaře se město postaralo o výsadbu i revitalizace stromů v různých částech Zábřehu. Předloni na podzim město vyzvalo obyvatele k hromadnému sázení 1500 sazenic krokusů na travnatých plochách. O akci byl velký zájem, i přes nepřízeň počasí vyrazila do ulic stovka zájemců.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, příroda, správa, Zábřeh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.