pátek 18. září 2020 Kryštof

Policisté odhalili pěstírnu konopí. Našli přes dvě stovky rostlin

Více než dvě stovky rostlin konopí objevili policisté na Šumpersku v jednom z rodinných domů. V utajené pěstírně tam dvojice mužů pěstovala konopí již delší dobu, také loni se jim podle policistů podařilo vypěstovat a zpracovat na dvě stovky rostlin. Letošní úrodu kriminalisté zabavili, mužům nyní hrozí až pětileté vězení, informovala dnes mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Dvojici mužů ve věku 32 a 38 let policisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Coby dlouhodobí uživatelé marihuany se rozhodli rostliny konopí setého sami pěstovat. Za tímto účelem si v rodinném domku na Štítecku zřídili a vybavili indoor pěstírnu," uvedla policejní mluvčí.

Loni podle policistů sklidili a dále zpracovali okolo 200 kusů těchto rostlin. Stejně velkou úrodu očekávali také letos. Při domovní prohlídce kromě pěstírny včetně osvětlení, vzduchotechniky a hnojiva zajistili kriminalisté také 225 kusů rostlin konopí setého a sušenou rostlinnou hmotu, doplnila policejní mluvčí.

Autoři | Foto PČR

Štítky ČR, kriminalita, drogy, Šumpersko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.