úterý 21. ledna 2020 Běla

Šumperk dál hledá městského architekta, vítěz výběrového řízení místo odmítl

Šumperská radnice musí znovu hledat městského architekta, který se má starat o podobu rozvoje města. Na začátku listopadu město sice oznámilo, že od ledna by měl toto místo zastávat vítěz výběrového řízení. Šumperský rodák architekt Štěpán Tomas se však rozhodl, že do funkce nenastoupí. Informovala o tom mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Sedmatřicetiletý architekt Tomas zvítězil ve výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo sedm adeptů. Měl nastoupit od ledna, smlouvu však s městem nepodepsal. „Proto byl osloven druhý v pořadí, ale i ten se rozhodl, že funkci nepřijme kvůli pracovnímu vytížení. Stejně se vyjádřil i architekt, který se umístil třetí. Proto vedení města rozhodlo, že bude vypsáno nové výběrové řízení," uvedla mluvčí radnice.

Architekt by měl být podle zástupců radnice garantem a iniciátorem tvorby koncepce rozvoje města. Hlavní náplní jeho práce bude dohled nad vzhledem Šumperku a konzultační a poradenská činnost v architektuře a urbanismu. Městský architekt by měl podle starosty Tomáše Spurného také zajišťovat konzultace pro občany města, vlastníky nemovitostí, investory a developery a usměrňovat jejich záměry tak, aby nebyly v rozporu s urbanisticko-architektonickým rozvojem a koncepcemi města. Město již dříve uvedlo, že podílet by se měl například na přípravě rekonstrukce domu kultury či na koncepci Hlavní třídy, která je přeplněná poutači.

Svou městskou architektku má například sousední Jeseník. Od předloňského září je obyvatelům k dispozici ke konzultaci každou středu v zasedací místnosti městského úřadu v Tovární ulici, řekl ČTK mluvčí jesenické radnice Richard Kapustka.

Autoři | Foto sumperk.eu

Štítky správa, architektura, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.